Elga Zaķe ikdienā ir garīgās veselības aprūpes māsa slimnīcā Ģintermuižā, bet Bērnu fonda rīkotajās nometnēs Jelgavas pusē savā atvaļinājuma laikā strādā jau četrpadsmito gadu. Par savu nometņu veiksmes atslēgu Elga uzskata komandas dažādo vecumu. Desmit dienas ar bērniem strādā gan pieredzes bagāti darbinieki, gan gados jauni pedagogi.
"Bērniem patīk. Viņiem pietrūkst māju, tad viņi atskrien pie manis. Viņš iesēžas klēpī, tu viņu samīļo. Bet dauzīties ar viņiem – te jaunie skolotāji mums ir. Puiši, kas spēlē ģitāru. Dziedāšana, bumbas spēlēšana. Tas tā izlīdzina. Tas ir visforšākais," stāsta Latvijas Bērnu fonda nometnes mediķe Elga Zaķe.
Mediķis nometnē ir “savējais”, kurš nesēž ārsta kabinetā, uzvilcis baltu halātu, bet gan visur ir kopā ar bērniem. Dzīvo līdzi viņu priekiem un kreņķiem.
"Tas jau arī ir mans ļoti liels darbs. Ja kāds bērns ir autists, kurš nerunā, es žestu valodā parādu - 1, 2, 3 dienas, un jūs būsiet mājās pie mammītes! Man viena meitenīte Emma bija tāda. Uz rokām jāparāda, cik dienas palikušas, un tad viņa sasit plaukstas un jūtas laimīga," sirsnīgi stāsta Rima Lagzdiņa.
Pirms nometnēm sirds visvairāk ir nemierīga par to, lai viss noritētu bez nopietnām traumām. Ar pārējām veselības nebūšanām medmāsiņas tiks galā.
"Lielākoties ir nobrāzti celīši, nobrāzti papēži. Saskrējies – vēders sāp. Atkarīgs no laika apstākļiem. Ja ir silts laiks, tad pārsvarā ir nobrāztie celīši. Bet ja aukstāks – tad kakliņš sāp, klepus ir. Dundurs kāds iekož. Bet tur ir tā, ka tās vainas nav tik lielas, bet viņam gribas, lai viņu pamīļo, lai apčubina. Viņam uzliek to krāsaino plāksteri ar puķīti vai dzīvnieciņu, viņš aizskrien tik priecīgs. Būtībā bija vajadzīgs tikai tas plāksteris un tā apčubināšana," stāsta Elga Zaķe.