LRT mājaslapas galvenais redaktors Mindaugs Jakevičs intervijā CEPA atzinis, ka rakstu publicēšana bijusi kļūda - kāds nepieredzējis žurnālists esot "uzķēries" uz prasmīga mārketinga āķa. "Viņi izvēlas "nevainīgus" tematus un sagatavo augstas kvalitātes produktu," norāda Jakevičs.
Savukārt aprīlī Latvijas portālā "Delfi" tika publicēts Jevgeņija Kasperska viedokļraksts, kurā viņš aicināja ārstus un medicīnas organizācijas izmantot iespēju pusgadu par brīvu lietot "Kaspersky" antivīrusu. Valsts prezidenta padomnieks Nacionālās drošības jautājumos un kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Kažociņš norāda, ka indivīdu medicīniskie dati var atklāt fiziskus, psihiatriskus vai emocionālus vājos punktus, ko ļaunprātīgi ārvalstu izlūkdienesti varētu izmantot krimināliem mērķiem, ja šādi dati nonāktu viņu rīcībā.
Ņemot vērā nedemokrātisku valstu valdību kontroli pār uzņēmumiem, uz Ķīnas un Krievijas kompāniju solījumiem aizsargāt lietotāju datus vajadzētu skatīties ar aizdomām, norāda Kažociņš.
Igaunijas Informācijas sistēmu aģentūras kiberdrošības direktors Lauri Āsmans uzsver, ka Igaunijā valsts iestādēm un sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem ir dots ieteikums apsvērt riskus, ko rada jebkādas programmatūras, tai skaitā antivīrusu izmantošana. "Mēs esam norādījuši uz bažām saistībā ar "Kaspersky" produktiem," viņš norāda.
"Kaspersky" Latvijā mēģina pozicionēties, neuzsverot savu Krievijas izcelsmi. Uzņēmuma apraksts vēsta, ka tā esot "starptautiska kiberdrošības organizācija, kas dibinātā 1997.gadā", reģistrēta Lielbritānijā un tai ir infrastruktūra Šveicē, kā arī pētniecības centri Eiropā, ASV, Krievijā un citur.
"Kaspersky" noliedz jebkādu saistību ar Krievijas drošības dienestiem un uzstāj, ka lietotāju dati ir drošībā.