19. gadsimts Amerikā bija dažādu blēdību zelta laikmets, tāpēc, kad kādā Ņujorkas fermā tika izrakts trīs metrus garais “milzis”, daudzi cilvēki noticēja milžu eksistencei.
Pēc tam, kad šis atradums tika veikts, tūkstošiem cilvēku mēroja tālu ceļu uz Kārdifu, lai par maksu aplūkotu milzi. Kā vēstīja tā laika laikraksti, tikai saujiņa cilvēku šo atradumu uztvēra kritiski un līdz galam nenoticēja milžu teorijai, rakstīts izdevumā "All That Is Interesting".
Kārdifas milzis - uzmanības epicentrā
Rokot aku 1869. gada 16. oktobrī, divi strādnieki atklāja kaut ko pagalam neparastu – metra dziļumā apraktu masīvu akmens pēdu. Turpinot rakt, strādnieki izraka to, ko pēc tam uzskatīja par milžu eksistences pierādījumu.
Fermas īpašnieks Viljams Ņūvels ātri vien paziņoja, ka tas ir ārkārtīgi nozīmīgs atklājums. Ap milzi viņš uzcēla telti un no visiem, kas gribēja to apskatīt, sāka iekasēt 25 centus. Pēc divām dienām Ņūvels ieejas maksu pacēla līdz 50 centiem. Bizness bija veiksmīgs.
Atklājums, kas drīz tika nodēvēts par Kārdifas milzi, piesaistīja arī attālus apmeklētājus. Vīri meta darbus pie malas, sievas lika azotē savus mazuļus, bērni pulcējās baros un devās ceļā - tas viss, lai tikai varētu paskatīties uz brīnumu.