Teksasas policists Endijs Hārvijs, kurš izstrādājis programmu policistu apmācībai, pauž viedokli, ka miermīlīgas situācijas var eskalēties ļoti ātri.
“Brīdis, kad tu kādam pieskaries, ir tas brīdis, kad šis kāds nolemj - pakļauties vai pretoties. Tieši tas arī notika Atlantā,” norāda eksperts.
Uz izsaukumu piektdienas vakarā pirmais ieradās Brosnans. Viņš pie restorāna atrada Brūksu guļam automašīnā.
Brūkss piekrita pārvietot savu automašīnu, lai tā netraucētu citiem restorāna apmeklētājiem. Viņš arī jau bija uzrādījis Brosnanam savu autovadītāja apliecību.
Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradās Rolfs, kurš uzstāja, ka Brūksam nepieciešams veikt alkohola testu.
“Es saprotu, ka jūs tikai darāt savu darbu,” norādīja Brūkss un piekrita testa veikšanai. Viņš piebilda, ka esot atzīmējis savas meitas dzimšanas dienu: “Es izdzēru dažus dzērienus, tas arī viss.”
Alkohola testā secināts, ka alkohola līmenis Brūksa asinīs pārsniedz Džordžijas štatā noteikto pieļaujamo minimumu automašīnas vadīšanai. Tomēr konkrētu alkohola testa rezultātu Rolfs Brūksam nemin.
“Tā, es domāju, ka tu esi izdzēris pārāk daudz, lai sēstos pie stūres. Liec rokas aiz galvas,” Rolfs norāda Brūksam.
Neapmierināts ar policistu vēlmi saslēgt viņu rokudzelžos, Brūkss sāk izrādīt aktīvu pretestību.
“Beidz pretoties,” kliedz viens no policistiem.
Cīņa kādu laiku turpinās, bet mirkli vēlāk Brūkss atņem policistam elektrošoka ieroci un metas bēgt. Rolfs sāk pakaļdzīšanos un vispirms mēģina Brūksu apturēt ar elektrošoka ieroci. Tas viņam neizdodas, un viņš liek lietā šaujamieroci.