«Bērns kā personība, lai viņš nejūtas ar kaut ko atšķirīgs. Ļaut viņam justies kā bērnam. Kā normālam parastam bērnam. Dot dažādas aktivitātes. Cik katrs var izdarīt, protams... katram savu spēju robežās,» Tā Rolands.
Nereti nometnēs ir bērni arī no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm. Piedzīvojums 10 dienu garumā ļauj viņiem atgriezties bērnībā.
«Katru gadu jau viņas ir svarīgas. Šī iespēja būt ārpus mājas bērniem, kam varbūt sociālās problēmas ir. Viņš nonāk tādā vidē, kur viņš var būt parasts bērns. Nevis rūpēties par saviem vecākiem, kuriem ir problēmas, viņš tiešām var būt beidzot bērns. Un nedomāt par lietām, ko taisīt ēst utt. Tu vari vienkārši izklaidēties un apgūt jaunas lietas. Iegūt draugus,» uzsver LBF vadītājs.
Tā kā Rolands ir izbaudījis nometni no abām pusēm, nešaubīgi var nosaukt kritiskāko punktu dienas režīmā.
«Došanās pie miera. Tā visiem audzinātājiem ir trakākā lieta. Kāpēc? Jo neviens jau negrib iet gulēt. Es pats, kad biju šajā posmā kā dalībnieks, nekad jau negāju noteiktajā laikā gulēt. Parunāties, paākstīties. Meitenes blakus istabā - paamizēties,» nosmej Rolands.
Savu desmit dienu darba un pūliņu rezultātu parasti var redzēt dažādos ikdienišķos, bet ļoti būtiskos sīkumos.
«Ir arī higiēnas lietas, cīnies un skaidro, lai neliek netīrās zeķes ar tīrajām kopā. Un redzi, ka uz nometnes beigām viņš pats pienāk klāt un stāsta: skolotāj, netīrās stāv tur, tīrās tur,» smaida nometnes vadītājs.
Darbs Latvijas Bērnu fonda rīkotajās nometnēs gan Zanei, gan Rolandam ir kļuvis par pašsaprotamu, grūtu, bet reizē arī gandarījumu pilnu vasaras vaļasprieku. Tiesa, abi jaunieši atzīst – ja nebūtu bērnības pieredzes, visticamāk, par šādu iespēju nemaz nezinātu.