Par ļoti iecienītām un pieprasītām laika gaitā ir izveidojušās integrējošās nometnes. Nometnē piedalās 15 bērni ar īpašām vajadzībām un 15 bērni, kuriem nav veselības problēmu.
Rolands domā, ka bērniem, kuriem nav veselības problēmu, šī integrējošā nometne savā ziņā ir pat svarīgāka pieredze:
“Nometnes pirmajās dienās mēs mācām veselajiem bērniem, ka ir jāpalīdz, gan pieturot ratiņkrēslu, gan padodot roku. Taču paiet dažas dienas un es redzu, ka bērni paši, bez atgādinājuma, sāk saprast, kurā brīdī un kā ir jāpalīdz. Viņi paši automātiski to sajūt, neapiet garām. Bērni sāk apzināties, ka ir līdzās kāds, kam nepieciešama palīdzība, ka jāvelta tikai dažas minūtes sava laika un uzmanības, lai palīdzētu tiem, kuri paši nespēj vieni tikt galā. Līdz ar to bērni, kam ir veselības problēmas, šajās nometnēs nejūtas atstumti, jo mums viss notiek kopā.“
Santa Ķeķe strādā Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centrā par internātskolas audzinātāju un rokdarbu skolotāju. Viņas ikdienas darbs ir saistīts ar bērniem ar īpašām vajadzībām. Latvijas Bērnu fonda rīkotajās nometnēs Santa ir audzinātāja. Viņa uzskata, ka integrējošās nometnes ir ļoti būtiskas gan bērniem ar veselības problēmām, gan arī veselajiem bērniņiem:
“Bērniem ar īpašajām vajadzībām šīs nometnes ir iespēja pabūt vidē kopā ar veselajiem bērniem. Viņiem ir svarīgi sajust, ka viņus pieņem. Jo nometnēs visi ir draudzīgi. Neviens nevienu neizsmej, neapvaino. Protams, reizēm sadzīvē gan vieniem, gan otriem parādās raksturi, bet mēs ar bērniem to vēlāk pārrunājam, un visi pārpratumi tiek atrisināti. Tieši tāpat bērniem bez veselības problēmām šis nometnes laiks ir vērtīga dzīves skola. Viņi mācās pieņemt, saprast un palīdzēt vājākajiem.”