"Putins ir priekšstāvis, bet patiesībā tā ir drošības dienestu darbinieku grupa, kas pieņem lēmumus," viņa uzsver.
Rietumos uz šīm norisēm raudzījās vienkārši kā uz mantkārīgas politiskās elites mēģinājumiem piepildīt savas kabatas, taču "silovikiem" bija arī augstākas ambīcijas - vairot Krievijas ģeopolitisko nozīmību un demonstrēt varu. "Ir skaidrs, ka viņi izmantojuši savā rīcībā esošos līdzekļus, lai sašūpotu Rietumvalstu institūcijas un demokrātiju," uzskata Beltone. Jahtām un privātmājām var iztērēt "vien dažus desmitus miljardu", savukārt ārvalstu operācijās var ieguldīt teju neierobežotus līdzekļus.
"Mums un lielākajai daļai Krievijas tautas par nelaimi, viņi centās vairot savu varu, nevis būvējot stipru un dinamisku ekonomiku, bet gan aizpludinot valsts bagātības un izmantojot tās, lai radītu traucēkļus vai uzpirktu Rietumu amatpersonas. Diemžēl mēs to redzam atkal un atkal," saka Beltone.
Virdžīnijas universitātes profesors Filips Zelikovs papildina, ka Krievijā valda "stratēģiskā korupcija" - politiskā elite to izmanto ne tikai tāpēc, lai kļūtu bagātāka, bet arī kā ārpolitiskās varas instrumentu. Krievijā un Ķīnā šādi "slepenie maksājumi" veido valsts ārpolitiku, tiem ir centrāla, nevis margināla loma.
Zelikovs arī norāda, ka ap 2007.gadu atsākās jauns Aukstais karš ar Krieviju, kas kulmināciju sasniedza 2014.gadā ar iebrukumu Ukrainā. Putinam ASV un ES sankcijas atgādina iepriekšējo Auksto karu, un viņa atbilde ir atriebties, izmantojot sev pieejamos instrumentus, kuri galvenokārt ir slēpti. To skaitā ir arī privātās militārās kompānijas "Vāgnera grupa" operācijas Sīrijā un Lībijā, uzsver Zelikovs.