Tāpat kā nepieciešamie atbalsta mehānismi norādīti nodokļu atvieglojumi, par kuriem vēstījuši 18% respondentu. Savukārt 14% aptaujāto uzskata, ka būtu nepieciešams atbalsts darba vides un infrastruktūras izveidošanai.
Kā skaidroja biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis, nereti uzņēmēji izjūt bažas, ka, nodarbinot cilvēku ar invaliditāti, var rasties neparedzētas emocijas, trauksme un citi darba videi nelabvēlīgi apstākļi.
"Te jūtams, ka uzņēmējiem ir nepieciešama daudz plašāka informācija, rādot veiksmīgos piemērus un daloties pieredzē, jo, arī nodarbinot cilvēkus ar invaliditāti, ir iespējams sasniegt lieliskus rezultātus," uzskata Grāvis.
Veiksmīgas integrācijas piemērs, biedrības vadītāja ieskatā, ir "RB Cafe", kur tiek nodarbināti cilvēki ar fiziska un garīga rakstura traucējumiem. Biedrības vadītājs, kurš ir arī idejas autors, norādīja, ka 12.jūnijā kafejnīca atzīmēja gada jubileju. "Lai gan tas nav ilgs laiks, tomēr kolēģiem, kas tur ikdienā strādā, tas ir bijis, iespējams, piesātinātākais gads viņu dzīvē," pauž Grāvis.
Viņa ieskatā, kafejnīca ir apliecinājums tam, ka cilvēki ar invaliditāti var būt ļoti apzinīgi, atbildīgi un motivēti darbinieki.
Kampaņas laikā rīkotos pasākumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.
Aptauju veica SIA "Sonido", pēc biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" pasūtījuma aptaujājot 100 uzņēmumus laika posmā no šā gada 1.jūnija līdz 25.jūnijam.