Arī visas mūra virsmas nav vienādas, tāpēc, iegādājoties krāsu, noteikti jānoskaidro, no kāda materiāla siena ir mūrēta. Ja no silikātķieģeļiem – jāizvēlas silikātkrāsa obligātā kombinācijā ar silikātgrunti. Apmetums jākrāso ar krāsu, kas maksimāli laiž cauri ūdens tvaikus un oglekļa dioksīdu, bet nelaiž cauri ūdeni, lai pasargātu sienu, piemēram, no lietus. Šādas īpašības piemīt silikātkrāsām vai speciāli ražotām akrila krāsām ar silikona piedevām. Betona, īpaši dzelzsbetona virsmām jāizvēlas ūdens tvaiku caurlaidīgas krāsas, taču ar minimālu CO2 caurlaidību. Savukārt māla ķieģeļi praktiski nav pārkrāsojami, ja vien tos iepriekš neapmetīsiet.
Gandrīz nevienai virsmai nevar uzreiz mesties virsū ar krāsu un otu, ja vien tā nav jauna, tīra virsma bez putekļiem. Tāpēc ir rūpīgi jāiepazīstas ar instrukcijām par virsmas sagatavošanu attiecīgās krāsas uzklāšanai. Virsmas sagatavošana aizņem apmēram 80–90% no kopējā krāsošanai paredzētā laika. Apmestām virsmām jāpārbauda, vai tās nav irdenas, birstošas. Iepriekš krāsotas virsmas ieteicams nomazgāt ar speciāliem mazgājamiem līdzekļiem, bet spīdīgas virsmas – matēt ar smilšpapīru. Vietas, kur atlobījusies krāsa, jāapstrādā ar skrāpi vai drāšu birsti, bet, ja rodas aizdomas par pelējumu vai redzami melni baktēriju perēklīši, – jāķeras pie speciāliem pretpelējuma mazgāšanas līdzekļiem.
Līdz ar krāsām ražotāji piedāvā dažādus virsmas sagatavošanas un tīrīšanas līdzekļus, virsmas piesūcināšanas gruntis, segtspēju un adhēziju uzlabojošas gruntskrāsas, un visi šie produkti ir noteiktas sistēmas sastāvdaļas, kuras izmantojot kopā, ražotājs var garantēt kvalitatīvu rezultātu.
Ja krāsojat pirmo reizi mūžā, noteikti vajadzēs vēl dažas lietas: otas, vanniņas, rullīšus, aizsargplēvi, teleskopisko pagarinātāju, šķīdinātāju, cimdus, brilles, kāpnes. Pieredzējušiem krāsotājiem, visticamāk, daļa šo rīku saimniecībā atradīsies.
“Vislabākā krāsas noturība iegūstama, pareizi plānojot un izvēloties sistēmas risinājumu – viena ražotāja produkciju, kas savstarpēji veiksmīgi mijiedarbojas, nodrošinot vislabāko rezultātu.
Krāsojot vienmēr jāseko līdzi, kāda ir materiāla kvalitāte, gaisa temperatūra un mitrums, jāizvēlas materiālam un veicamajam darbam atbilstoši darbarīki, jāseko līdzi uzklājamās kārtas biezumam, tāpēc būs noderīgi pirms darba sākšanas iepazīties ar katra produkta lietošanas instrukciju,” iesaka krāsu speciālists Andris Tēraudkalns.