Tāpat nereti pirms iekāpšanas transportlīdzeklī ceļotājiem tiek mērīta temperatūra, un saņemam informāciju par gadījumiem, kad cilvēks nevar atgriezties mājās, jo viņam atsaka iekāpšanu lidmašīnā, balstoties uz aizdomām par saslimšanu," aptaujā biežāk minētās cilvēku bažas komentē BALTA Personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja Sandra Pietkēviča.
Biedē nokļūšana karantīnā
Vairāk par iespēju saslimt ar Covid-19 cilvēkus satrauc risks iestrēgt citā valstī, tostarp nonākot karantīnā - tā norāda 40% aptaujāto, kamēr no saslimšanas ar koronavīrusu baidās 24% Latvijas iedzīvotāju.
Tāpat starp biežākajiem iemesliem, kādēļ prātīgāk būtu palikt mājās, 13% respondentu minējuši risku, ka plānotais ceļojums varētu tikt pēkšņi atcelts, pārcelts vai pārtraukts, vai arī atteikta iekāpšana lidmašīnā, tās personālam pieņemot, ka cilvēks varbūt ir saslimis.
Galvenais ceļojumu galamērķis šogad būs neiepazītas vietas Latvijā
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 69% Latvijas iedzīvotāju šogad nodosies dzimtās zemes apceļošanai, bet 31% paviesosies Baltijas valstīs. Uz kādu no kaimiņvalstīm plāno doties galvenokārt jaunieši 18-29 gadu vecumā: gandrīz puse apliecinājuši gatavību apmeklēt Lietuvu vai Igauniju. Ceļojot uz kādu no Eiropas valstīm, gandrīz divreiz vairāk ceļotāju ir gatavi dot priekšroku lidojumam, nevis ceļot pa sauszemi. Bet tikai 3% ir gatavi doties uz kādu tālāku galamērķi ārpus Eiropas Savienības.
Galvenais ceļojuma iemesls četrām piektdaļām (81%) respondentu būs atpūtas brauciens, un vēl piektā daļa norāda, ka vēlas satikt radiniekus vai draugus, kurus nav bijis iespējams apciemot Covid-19 dēļ. Tikai 12% dosies ceļā darba pienākumu dēļ.
Tomēr apdrošinātājs atgādina - veselība ir vissvarīgākā, tāpēc aicina atbildīgi izvērtēt ceļojuma nepieciešamību, kā arī pirms ceļojuma apdrošināšanas iegādes Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē pārliecināties, ka ceļojuma galamērķis ir pietiekami drošs, un pārbaudīt konkrētās valsts ieceļošanas nosacījumus Ārlietu ministrijas informācijas kanālos.
Aptauju 2020.gada jūlijā veikusi BALTA sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", internetā aptaujājot 1004 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.