Viņš uzsvēra, ka nodokļu politikas pilnveidošanas kontekstā svarīgākais ir caurlūkot darbaspēka nodokļu slogu un ar darbaspēku saistītās izmaksas, jo šobrīd Latvijā šis slogs ir lielākais Baltijas valstīs, negatīvi ietekmējot investīciju piesaistes iespējas un kopējās ražošanas izmaksas. Lielpēteris uzsvēra, ka minēto jautājumu ilgstoša atlikšana negatīvi ietekmē Latvijas reģionālo konkurētspēju.
"LTRK ieskatā ir nepieciešams turpināt diskusiju par neapliekamā minimuma celšanu un diferencētā neapliekamā minimuma atcelšanu," uzsvēra LTRK Politikas daļas direktora vietnieks. Pēc viņa teiktā, ar minētajiem instrumentiem var nodrošināt lielākus ienākumus iedzīvotājiem ar zemām algām, būtiski vienkāršojot neapliekamā minimuma administrēšanas procesu un nepaaugstinot darba devēju izmaksas.
Vienlaikus viņš uzsvēra, ka LTRK ieskatā minētos jautājumus nevar risināt atrauti, jo tikai komplekss jautājumu risinājums dos iecerēto rezultātu iedzīvotāju labklājības celšanai.
Kopumā, LTRK ieskatā, ir būtiski jebkādas nodokļu izmaiņas rosināt tā, lai uzņēmēji spētu laikus ar tām rēķināties, pielāgojot savu darbību plānotajām izmaiņām. Diskusiju procesam par plānotajām izmaiņām jābūt caurspīdīgam un konstruktīvam, nodokļu izmaiņas neskatot vienlaikus ar ikgadējo valsts budžeta likumprojektu pakotni, pauda eksperts.