Srebrenicas slaktiņš tiek uzskatīts par Eiropas briesmīgāko pret civiliedzīvotājiem vērsto asinspirti pēckara laikā. Bosnijas serbu karavīri sagūstīja un nogalināja vismaz 8000 vīriešus un zēnus, no kuriem vairums bija musulmaņi. Starptautiskais tribunāls Hāgā to atzinis par genocīdu.
Sestdien Potočari memoriālajā kapsētā netālu no Srebrenicas zemes tiks apbedīti astoņu nesen identificētu upuru mirstīgās atliekas, vēsta aģentūra AP. Viens no tiem ir Bajro Salihovičs - nepilnīgās mirstīgās atliekas pagājušā gada novembrī tika izceltas no masu kapa un identificētas ar DNS tehnoloģiju palīdzību.
"Tika atrasti tikai daži kauli, bet mēs ar māti nolēmām šogad viņu apglabāt, lai zinām, kur ir viņa kaps, kur aiziet un noskaitīt lūgšanu, kur rast mieru," saka Salihoviča dēls Bahrudins. Viņš pats 1995.gada jūlijā iebēga mežā un izdzīvoja.
Bosnijas karā cīnījās valsts trīs galvenās etniskās grupas - serbi, horvāti un bosniešu musulmaņi. Kopumā konfliktā mira vairāk nekā 100 000 cilvēku. 1995.gadā tika noslēgts miera līgums.
Srebrenicā notikušais bija apkaunojums starptautiskajai kopienai, jo ANO 1993.gadā bija pasludinājusi Srebrenicu par "drošu patvērumu" civiliedzīvotājiem.