Ziņojumā norādīts, ka eirozonā ekonomiskās recesijas zemākais punkts tika sasniegts aprīļa vidū un ekonomiskā atjaunošanās norit sekmīgāk nekā sākotnēji prognozēts. Tomēr ir jārēķinās ar atkārtotu pandēmijas vilni - OECD un Eiropas Komisijas ekonomiskās prognozes rāda, ka tas esošo recesiju būtiski nepadziļinās, tomēr ievērojami palēninās atjaunotni 2021.gadā.
Kā norāda FDP, Latvijai pandēmijas pirmo vilni izdevies pārvarēt veiksmīgāk nekā vairumam citu Eiropas Savienības (ES) un pasaules valstu, pateicoties saprātīgai fiskālai politikai, dalībai eirozonā, kā arī zemajam mājsaimniecību parādu līmenim. Pēc strauja aktivitātes krituma aprīlī, maijā un jūnijā situācija Latvijas ekonomikā ir būtiski uzlabojusies, un iekšzemes tirdzniecībā atkopšanās notiek daudz straujāk nekā gaidīts. Tomēr eksporta vājums bremzē Latvijas ekonomikas atkopšanos.
2020.gada pirmajā pusgadā, tāpat kā iepriekšējos gados, bija novērota ļoti zema kreditēšanas aktivitāte, kas ierobežoja iekšējā patēriņa pieaugumu, informē FDP. Līdzekļu apjoms, kas tika atvēlēts dīkstāves pabalstiem un citiem sociāliem mērķiem, bija nepietiekams iekšējā patēriņa uzturēšanai pirmskrīzes līmenī.
Neskatoties uz pozitīvo attīstību, kopumā makroekonomiskā vide ir raksturojama kā nenoturīga, uzsver FDP. Pastāv negatīvas iezīmes patēriņa cenu tendencēs - maijā iezīmējās un jūnijā nostiprinājās deflācija un situācija elektroenerģijas tirgū šo tendenci turpmāk var vēl pasliktināt. Bezdarba līmenis turpina pieaugt, turpina kristies ražošanas apjoms un mazumtirdzniecības apgrozījums.