Kad 1613. gada 21. februārī Maskavā sapulcējās Lielā Zemes sapulce un ievēlēja jaunu Krievijas caru – Mihailu Fjodoroviču no bajāru Romanovu dzimtas, reti kurš prognozēja, ka Romanovi pie varas noturēsies līdz pat 1917. gadam. Par Romanovu dinastijas valdīšanu, traģēdijām un uzvarām vēsta astoņu sēriju inscenējums "Romanovi" (Рома́новы), kas skatāms "LMT Viedtelevīzijā".
Seriāls pirms vairākiem gadiem tika demonstrēts Krievijas Pirmajā kanālā, par godu Romanovu dzimtas valdīšanas apaļajai gadadienai. Kā zināms, monarhija bojā gāja 1917. gadā, kad tā paša gada 2. martā pēdējais Krievijas cars Nikolajs II parakstīja atteikšanos no troņa. Turpmākie notikumi risinājās traģiski - līdz 14. augustam Nikolaja ģimene atradās mājas arestā Aleksandrovas pilī, bet vēlāk viņus izsūtīja trimdā uz Toboļsku, bet pēc boļševiku apvērsuma ģimeni pārveda uz Jekaterinburgu, kur visu carisko ģimeni 1918. gada 17. jūlija naktī nošāva.
Seriāls, izmantojot inscenējumus un animāciju, izved skatītāju cauri gadsimtiem, sākot no paša 17. gadsimta sākuma, kad par caru iecēla 16 gadus veco Mihailu Fjodoroviču no Romanovu dzimtas.
Lai arī sākumā ietekmīgie bajāri cerēja, ka valdnieks būs vājš un manipulējams, tas gluži tā neizvērtās. "Gribēja izvēlēties ne to spējīgāko, bet to izdevīgāko," raksta kāds krievu vēsturnieks. Lielu lomu varas stiprināšanā spēlēja valdonīgā māte Marfa, kā arī Mihaila tēvs Fjodors Romanovs, kas atgriezās no poļu gūsta, kļūstot par Krievijas Pareizticīgās baznīcas galvu – patriarhu. Turpmākos divus gadu desmitus dēls un tēvs valdīja kopīgi. Tika sakārtota nodokļu sistēma, mazināta bajāru patvaļa, uzplauka tā dēvētais Vācu ciems – no Eiropas ieceļojušo amatnieku, ārstu un krievu armijā nolīgto virsnieku kolonija.