Kad negaidīti tika slēgts žurnāls, kurā strādāja Gunta Lūse, viņai beidzot radās laiks un iespēja sekot savam sapnim, kas urdīja kopš bērnības. Tā žurnāliste izmācījās par Dakteri Klaunu un tagad apmēram reizi nedēļā ar koši sarkanu klauna degunu viņa gluži kā pavasaris uzmundrina katru, ko sastop Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā - mazus un lielākus slimniekus, norūpējušos vecākus, nopietnus ārstus un sagurušus sanitārus. Viņas klātbūtne ir gudra, atbruņojoša un pat tie, kuriem pavasaris ir šķietami vienaldzīgs, ar acs kaktiņu pavēro klaunādi un pamana, ka diena ir kļuvusi gaišāka un elpot kļuvis mazliet brīvāk.
Spēja neuztraukties par to, ko citi padomās un vai tevi pieņems, ir greznība, kuru ārpus bērnības atļaujas retais. Arī Guntai pārdomas no sērijas “ko citi padomās?” nav svešas, bet beigu beigās viņa attrauc: “Kāda starpība, ko padomās?!” Vispār brīžam izklausās, ka Guntai varētu būt kādi 25 gadi, bet oficiāli viņai ir mazliet vairāk -
tieši šodien ir viņas 60. dzimšanas diena, un šī nav pirmā reize, kad viņa nojauc robežas.
- Kā tu iepazinies ar klauniem?
Tad, kad es izdzirdēju, ka Latvijā ir sācies Dr. Klaunu projekts, nodomāju, ka man jāiziet slimnīcā kopā ar klauniem - es vēlējos par to uzrakstīt. Tas bija pirms sešiem gadiem. Es gāju klauniem līdzi pa nodaļām un redzēju, ka šis darbs ir ļoti grūts - tas nenozīmē uzlikt sarkano klauna degunu un vienkārši pamuļķoties. Bērns slimnīcā ir nonācis nepazīstamā situācijā un viņam ir bail. Viņš nesaprot, kas notiek, un viņam nav, kur likt tās sliktās un grūtās emocijas. Bērnu agresija ir diezgan liela lieta, ar ko sastopas klauni slimnīcā.