Viņš pauda, ka eiro savu ietekmi pret dolāru var pakāpeniski audzēt.
"Jaunākās ziņas par situāciju eirozonā ir drīzāk pozitīvas," norādīja Pendls. ASV lepojas ar garu “blue-chip” kompāniju sarakstu, kuras, visticamāk, turpinās baudīt labvēlību pret tām. Tomēr Eiropas aktīvi piesaista uzmanību, uzlabojoties apstākļiem reģionā, kas varētu izraisīt pieprasījumu pēc reģiona valūtas.
Arī pagājušajā otrdienā publiskotajā “Bank of America” fondu pārvaldnieku aptaujā atklāts, ka ir noticis “liels lēciens” Eiropas akciju turējumos.
Vairāk nekā 40% aptaujāto sacīja, ka vēlas lielāku eiro lomu darījumos.
Dažas alternatīvas šim laikam
Ir vairāki iemesli, kādēļ jāuzmanās. ASV dolāra lejupslīde ir bijusi iepriekš prognozēta, tomēr tā reāli īstenojas tikai pašlaik.
Dolārs gūst labumu no tā, ka tā ir izvēles valūta daudziem globāliem darījumiem, ieskaitot arī tādu nozīmīgu preču tirdzniecībā kā nafta. Dolārs veido 62% no pasaules valūtas rezervēm un ir iesaistīts 88% no visiem pasaules valūtas darījumiem. Maz ticams, ka tuvākajā vai vidējā termiņā tas krasi mainīsies.
“Nedomāju, ka mēs esam punktā, kurā dolārs varētu strauji zaudēt savu pievilcību,” sacīja “Rabobank” valūtu stratēģijas nodaļas vadītāja Džeina Folija.
Viņa pauda, ka dolāram ir tendence nostiprināties, pasliktinoties pasaules ekonomiskajām perspektīvām. Problēmas ASV, kas ir pasaules lielākā ekonomika, varētu arī nodrošināt pieprasījumu pēc valūtas.
Tomēr laika gaitā dolāra lielāku kritumu varētu izraisīt bažas par ASV parādiem, vāja ekonomika un lielāka kohēzija Eiropā, sacīja “Nomura” pārstāvji. Viņi norāda, ka nākamo piecu gadu laikā dolārs varētu zaudēt līdz pat 20% no savas vērtības.