LVRTC pārstāve norādīja, ka visi eParaksta rīki lietotājiem nodrošina divas funkcijas - dokumentu parakstīšanu un e-Identitātes apliecināšanu. Līdz šim pašrocīga paraksta juridiskais spēks ES bija parakstam, kas radīts ar eID karti, kā arī ar eParaksta karti, ko izmanto juridiskas personas. No pērnā gada nogales iedzīvotāji var izmantot eParaksta rīkus e-Identitātes apliecināšanai, lai piekļūtu valsts pārvaldes pakalpojumiem citās ES dalībvalstīs, kā arī, lai saņemtu citu valstu komersantu pakalpojumus, kuriem nepieciešama identitātes apliecināšana augstākajā līmenī.
LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis sacīja, ka eID karte, "eParaksts mobile" un eParaksta karte ir vienīgie Latvijā pieejamie rīki, kas abām lietotājiem nepieciešamajām funkcionalitātēm - dokumentu parakstīšanai un e-Identitātes apliecināšanai - saņēmuši augstākā līmeņa kvalifikāciju.
"Iespēju izmantot "eParaksts mobile" gan e-Identitātes apliecināšanai, gan dokumentu parakstīšanai, integrē arvien jauni komersanti, dokumentu vadības sistēmu uzturētāji un sadzīves pakalpojumu sniedzēji," uzsvēra Beļskis.
Pirmajā pusgadā "eParaksts mobile" e-Identitātes apliecināšanai lietots tik pat, cik pērn visa gada laikā, savukārt dokumentu parakstīšanai "eParaksts mobile" šogad pirmajā pusgadā lietots nepilnu miljonu reižu, kas ir teju divas reizes vairāk nekā pērn šajā periodā. Līgumu par "eParaksts mobile" lietošanu ir noslēguši vairāk nekā 72 000 personu.
Šogad pieaugusi eParaksta lietošana arī ar eID karti. Piemēram, pērn pirmajā pusgadā dokumentu parakstīšanai eID karte lietota 653 000 reižu, bet šogad pirmajā pusgadā - 1,3 miljonus reižu.
Kopumā pirmajā pusgadā eParaksta rīki dokumentu parakstīšanai izmantoti vairāk nekā četrus miljonus reižu, kas ir par 800 000 vairāk nekā pērn šajā posmā.