Attiecībā par ēdināšanu, Vārtiņa, kā variantu, piedāvāja iespēju pavirzīt bērniem ēšanas laikus par 10 līdz 15 minūtēm, vai nodrošināt, ka ēdamzālē grupas tiek nodalītas. Pirmsskolas direktore uzsvēra, ka IZM prasības ir iespējams īstenot, tāpēc esot "jāpārstāj noliegt piedāvājums un jāmeklē risinājums".
Vienlaikus, runājot par mīkstajām rotaļlietām un paklājiem, pirmsskolas direktore stāstīja, ka, ja infektologi ir atzinuši, ka mikrobs tur var dzīvot, tad šīs lietas nav vajadzīgas un bez tām bērni var iztikt.
Vārtiņa norādīja, ka grūtāk, iespējams, būs tad, kad grupiņām pievienosies jauni bērni, tomēr viņa teica, ka arī šo jautājumu ir iespējams atrisināt, piemēram, ieviešot grafiku, kad pa stundai kāds vecāks drīkst atnākt un palīdzēt bērnam adaptēties, vai iedalīt vecāku un bērnu atsevišķā telpā. "Katrai iestādei jāizsver savas iespējas, jo telpu plānojumi un plūsmu plānojumi mēdz būt atšķirīgi, tomēr šie ir atrisināmi jautājumi," uzskata Vārtiņa.
Jau ziņots, ka pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem gultas rosinās izvietot pēc iespējas tālāk vienu no otras, vēlams divu metru attālumā, paredz IZM izstrādātie ieteikumi pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem, kam būtu jāstājas spēkā no 1.augusta.
Ieteikumi paredz, ka bērnu guldināšanā jāievēro princips "galva pret kājām".
Tāpat iestādes rosinās organizēt bērnu pieņemšanu un nodošanu vecākiem pie izglītības iestādes ieejas vai teritorijā, lai mazinātu pulcēšanās iespējas un ievērotu divu metru distanci.