Ļaudis bieži pieņem, ka cita ticība, atšķirīga ādas krāsa vai etniskā piederība traucē cilvēkiem veidot attiecības. Globalizācijas dēļ jauktās ģimenes mūsdienās vairs nav nekas jauns, bet stigmas iesakņojas sabiedrībā un gluži kā nezāles - tās neiznīkst pašas no sevis. Diemžēl ne visai populārs viedoklis arī 2020. gadā, bet jauktā ģimenē var saglabāt etnisko identitāti un audzināt bērnus abās kultūrās. "Jauktā laulība ir kā jebkura cita laulība, galvenais ir būt ar īsto cilvēku," tā par attiecībām ar latvieti Megiju izsakās viņas vīrs Islams no Ēģiptes.
Megija Mahfouz un Islam Mahfouz iepazinās 2016. gadā visai ierastā veidā - viņu ceļus saveda kopā populārā iepazīšanās vietne "Tinder". Nu viņi ir precējušies un audzina savu pirmdzimto dēliņu Eliasu.
27 gadus vecā Megija šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā, 27 gadus vecais Islams nodarbojas ar programmēšanas kursu veidošanu. Viņi abi dzīvo Vidzemes pusē - pilsētā, kur Megija uzauga. Islams ir dzimis un audzis Ēģiptes galvaspilsētā Kairā.
Viņu attiecības uzplauka ciešā draudzībā. Pēc iepazīšanās viņi pāris gadus sarakstījās, un tad, kad Megija pārcēlās uz Īriju 2018. gadā, viņi sāka komunicēt biežāk.
"Mēs abi zinājām - ja nolemsim veidot romantiskas attiecības, tad precēsimies. Mūsu nolūki vienam pret otru bija nopietni, tāpēc kāzas šķita ļoti loģisks lēmums," stāsta Megija.
Pāris gredzenus mija Ēģiptē. Pirms kāzām Megija jau bija pārgājusi Islama ticībā.
"Tas bija mans personīgais lēmums neatkarīgi no tā, vai mēs tiešām precētos vai ne,
jo dzīvē jau visādi gadās..." Jautāti, vai pirms abu savienības reliģija spēlēja nozīmīgu lomu otras pusītes meklēšanā, pāris atbildēja noraidoši.