Šis maršruts ļaus ne vien aplūkot Kurzemes senās pilis, bet arī izbaudīt Latvijas rietumu novadu šarmu - mazās pilsētiņas, gleznaino kalnu un ieleju ainavu, bākas un piekrastes zvejniekciemus. To var veikt vienā nedēļas nogalē, bet var arī pagarināt un pārvērst nesteidzīgā un aizraujošā trīs četru dienu ceļojumā pa Kurzemi.
Kurzeme bija tas reģions, kurš visilgāk pretojās vācu krustnešiem un Romas baznīcai. Pēc Zobenbrāļu ordeņa sagrāves 1236. gada septembrī kaujā pie Saules tikai jaunizveidotajam Livonijas ordenim beidzot izdevās pakļaut Kurzemi, un vācu feodāļi varēja sākt nostiprināt savas pozīcijas, stratēģiski svarīgākajās vietās ceļot mūra pilis. 1245. gadā ar Romas pāvesta svētību tika ieviestas zemes sadales kvotas - divas trešdaļas ordenim, viena - Kurzemes bīskapam. Tā kā attiecības starp ordeni un bīskapiju bija saspringtas, arī baznīca sāka Kurzemē celt savas pilis, nereti tieši blakus ordeņa pilīm.
Tiek lēsts, ka 14. - 15. gadsimtā Kurzemē bija vismaz 35 mūra pilis. No tām līdz mūsdienām saglabājušās vien dažas.
Maršrutu sakārtojām secībā, kādā tas visērtāk veicams, braucot no Rīgas puses.
Šlokenbekas ordeņa vasaļa nocietinātā pilsmuiža
Kaut arī mūsdienās Šlokenbeka tiek dēvēta par muižu, savos pirmsākumos tā bija stratēģiski svarīgs Livonijas ordeņa nocietinājums pie uzplūdinātās Slocenes upes pie Rīgas-Tukuma vecā ceļa. Pirmo reizi Šlokenbeka dokumentos minēta 1544. gadā. Domājams, ka to cēlis ordeņa fogts Verners fon Butlars pēc 1484. gada Rīgas karaspēka uzbrukuma ordeņa Tukuma pilij Livonijas pilsoņu karu laikā. Zviedru-poļu kara laikā 1605. un 1622. gadā zviedru karaspēks izlaupīja Šlokenbekas pili, un tā zaudēja savu militāro nozīmi. 1678. - 1701. gadā Šlokenbeka bija hercogistes kanclera Kristofa Putkammera īpašumā, kurš to sāka pārbūvēt saimnieciskām vajadzībām.