Čikāgas Universitātes ekonomisti citā pētījumā atklāja, ka pastāv atšķirības starp "Fox News" skatītājiem, kuri dod priekšroku Takeram Karlsonam, un tiem, kuri biežāk skatās Šona Hanitija pārraides. Karlsons bija viens no "Fox" diktoriem, kurš agri sāka runāt par Covid-19 draudiem, savukārt Hanitijs nedēļām ilgi apgalvoja, ka slimības uzliesmojums nemaz neesot tik nopietns. Čikāgas Universitātes pētījums liecina, ka vietās, kurās priekšroka tika dota Hanitijam, nevis Karlsonam, bija par 32% lielāks inficēšanas gadījumu skaits, bet nāves gadījumu skaits bija par 23% lielāks.
"Kremlim nemaz nekur nav jāielaužas; tam tikai nedaudz jāsamaisa informācijas katls. Vai vismaz jārada iespaids, ka tas ir izdarīts," raksta Jafa.
Rakstot savu grāmatu, Jankoviča apmeklēja vairākas Austrumeiropas un Centrāleiropas domnīcas, kurām ir liela pieredze Krievijas dezinformācijas pētniecībā. Tajās pārstāvēti dažādi viedokļi, taču iezīmējas viena kopīga tendence:
Krievijas dezinformācijas pūliņi ir otršķirīgi; galvenā nozīme ir tam, kāds noskaņojums un politiskā kultūra valda konkrētajās valstīs.
Jankoviča norāda, ka vienīgais īstais risinājums ir uzklausīt cilvēkus, kuri visvairāk pakļauti dezinformācijas draudiem, neizsmejot un nenorakstos tos. Grandiozas komunikācijas stratēģijas, visticamāk, nedos cerētos rezultātus.
Viņa paslavē arī Somijas modeli, kurā jau ilglaicīgi skolās tiek mācīta medijpratība. Pirms četriem gadiem tika atjaunots mācību saturs, un tagad vidusskolēniem māca atpazīt nepatiesas ziņas un to, kādi informācijas avoti ir uzticami. Jafa norāda, ka tikmēr ASV pēdējo gadu desmitu laikā skolēni uzrāda arvien sliktākus rezultātus tādā priekšmetā kā politika un tiesības, taču, jo mazāka ir izpratne par valsts pārvaldes darbības mehānismiem, jo lielāka iespēja noticēt sazvērestības teorijām. Viņš norāda arī uz "Facebook" un "Twitter" lomu - lai gan šīs platformas pēdējā laikā sākušas nedaudz aktīvāk apkarot nepatiesu informāciju, tomēr spēcīgas emocijas izraisošs saturs ir to biznesa modeļa centrā.
Par līdzīgiem jautājumiem jau 1946.gadā domāja amerikāņu diplomāts Džons Kenans, rakstot savu "Garo telegrammu".
"Daudz kas atkarīgs no mūsu pašu sabiedrības veselības un spara," viņš norāda.
"Katrs drosmīgs un trāpīgs pasākums, lai atrisinātu mūsu pašu sabiedrības iekšējās problēmas, vairotu mūsu tautas pašpārliecību, disciplīnu, morālo stāju un kopības garu, ir diplomātiska uzvara pār Maskavu, kas vērta tūkstošiem diplomātisko notu un komunikē. Ja mēs nevaram atbrīvoties no fatālisma un vienaldzības pret problēmām mūsu pašu sabiedrībā, Maskava būs ieguvēja."