Viņa ir uzrakstījusi grāmatu ar provokatīvu nosaukumu "Sestā sieva". Viņa, Inga Grencberga, ir teātra režisora Džilindžera sestā sieva, tomēr grāmatas stāsts nav autobiogrāfija. Gatavojusies tikt aprieta par erotiska rakstura ainām grāmatā, Inga saņēmusi pārsteidzošu reakciju – grāmata ir kā terapeitiska pašpalīdzība sievietēm, kas piedzīvo toksiskas un līdzatkarīgas attiecības.
Romānā ir autobiogrāfiski elementi. Kā tu jūties, domājot, ka lasītājs izveido tēlu un viedokli par tevi?
Drīzāk tiem cilvēkiem, kas mani jau pazīst, ir sarežģītāk lasīt, jo ir jālipina kopā divas bildes. Ļoti ceru, ka pilnīgi sveši cilvēki nedomā, ka tā esmu es. Alise (grāmatas galvenā varone, - aut.) noteikti neesmu es. Man būtu ļoti žēl tādas meitenes. Realitātē viņai būtu ļoti grūti dzīvot. Pēdējā pusgada laikā, kopš grāmata ir iznākusi, saņemu lasītāju ziņas: "Es arī esmu Alise!" Drīzāk lasītājas identificē Alisi ar sevi, nevis mani. Caur Alises pārdzīvojumiem analizē savu dzīvi.
Šodien saņēmu vēstuli no kādas dāmas, kas, izlasījusi šo grāmatu, saka, ka, vērojot, kā Alise iziet no toksiskām attiecībām, pati no tādām izkļūst. Viņai vairs vakarā nevajag vīna glāzi un tabletes.
Pirmo reizi pieķēru sevi domājam – vai tā grāmata varētu būt pašterapeitiska? Tas mani pārsteidz visvairāk.
Kad iznāca grāmata, teici, ka mazliet baidies, kā sabiedrība reaģēs uz tik atklātām seksa ainām. Kā ir tagad?