Uz Re:Check jautājumu, kurā tieši skolā vai bērnudārzā tā notiek, Valtervitenheims sacīja, ka to viņš dzirdējis no kāda Vācijas Bundestāga deputāta, bet pats pārbaudījis nav.
Re:Check jautāja Elkinam, kāpēc raidījumā par dezinformācijas atpazīšanu aicināts Valtervitenheims un kāpēc viņš kā raidījuma vadītājs neiebilda viesim, kad tas runāja apšaubāmas lietas.
Elkins skaidroja, ka raidījumā iepriekš piedalījušies un par dezinformācijas atpazīšanu detalizēti runājuši vairāki mediju eksperti, bet projekta vairāku mēnešu laikā nav iespējams "iztikt tikai ar pieciem, septiņiem, desmit ekspertiem".
"Es piekrītu, ka varbūt ne katrs raidījums ir tik izcils, izsmeļošs un tā tālāk, bet gadās visādi eksperti," sacīja Elkins. Viņš arī norādīja, ka tas ir tiešais ēters un šādā formātā nav iespējams sagatavoties katrai intervējamā atbildei.
Vidzemes augstskolas asociētā profesore un Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne Agnese Dāvidsone, noklausījusies interviju, atzīst, ka saturiski medijpratības jautājumi tajā skarti ļoti niecīgā apjomā un arī neviens konkrēts piemērs no tās viedokļa nav analizēts. Turklāt viesim ne tikai dota iespēja izpausties, kā viņš vēlas, bet arī pats raidījuma vadītājs bez pamatojuma izteicis "spēcīgus apgalvojumus" par sabiedrībā jūtīgiem jautājumiem, piemēram, sociālo nevienlīdzību, migrāciju, demogrāfiju.
Dāvidsone arī secina, ka raidījuma viesa teiktais, ka viņš sācis lietot vienu portālu, un citi viņu līdz ar to interesē mazāk, faktiski ir pretrunā ar medijpratību, jo cilvēks "pārtrauc izmantot daudzveidīgus informācijas avotus, un tur arī rodas vienpusīga viedokļa riski".