Lāzermarķēšanu bieži izmanto, lai nodrošinātu produktu izsekojamību, kvalitātes kontroli un procesa uzlabošanu. Identificējot katru detaļu ražošanas līnijas sākumā, katrā ražošanas posmā var izmantot svītrkodu lasītājus, lai skenētu identifikatorus. Tas ļauj izsekot detaļām no ražošanas procesa sākuma līdz beigām.
Kvalitātes kontrolei un procesa uzlabošana tas ļauj saglabāt svarīgu, katrai detaļai raksturīgu informāciju datu bāzē. Visizplatītākās detaļu identifikācijas formas ir datu matricas kodi, QR kodi un burtu-ciparu sērijas numuri. Lāzermarķēšana tiek plaši izmantota autobūvē, kuģu būvē, militārajā sfērā, aviācijā, elektronikā, medicīnas izstrādājumiem, mājsaimniecības izstrādājumiem, reklāmā un daudzās citās jomās.
Lāzeru izmantošana rūpniecībā pēdējās desmitgadēs ir sekmējusi lāzergriešanas tehnoloģiju strauju attīstību. Mūsdienās tā ir vispāratzīta, inovatīva un ļoti efektīva tehnoloģija daudzās ražotnēs. Lāzergriešanas tehnoloģijas ir kļuvušas ne vien efektīvākas un pieejamākas kā agrākos gados, bet arī optimāla alternatīva tradicionālajām ražošanas sistēmām, tādām kā štancēšana un mehāniskās preses.
Lāzergriešanai ir rasts vairāk izmantošanas iespēju kā jebkad agrāk. Biezu metāla plākšņu un plānu lokšņu lāzergriešana ir kļuvusi par ierastu praksi, kas ir vienlīdz populāra arī lielos ražošanas uzņēmumos. Lāzergriešana mūsdienās tiek izmantota masveida ražošanā visos lokšņu metāla ražošanas segmentos autobūvē, aviācijā, mašīnbūvē, kuģu būvē un elektronikas rūpniecībā.
Jāatzīmē, ka viens no pirmajiem lāzeru tehnoloģiskiem pielietojumiem bija lāzerurbšana. Profesors Hercaigers pirmais izmantoja lāzerurbšanu industrijā, konkrēti pulksteņu ražošanā Šveicē. Ar lāzeriem ir iespējams veikt kā ļoti cietu, tā arī ļoti trauslu materiālu urbšanu, iegūstot ideālus urbumus, jo bezkontakta urbšana nerada spiedienu uz materiālu.