LVSADA arī uzskata, ka jaunā modeļa ieviešana nestu vairāk birokrātijas, personas datu aizsardzības pārkāpumus, kā arī izvairīšanos no likumā noteiktās darba samaksas paaugstināšanas 2020. un 2021.gadā.
Arodbiedrība uzskata, ka mazināsies jaunākā medicīniskā personāla, tostarp māsu palīgu, motivācija. LVSADA skaidro, ka tas ir saistīts ar jaunajā modelī paredzēto viņu vidējās darba samaksas proporcijas mazināšanu no 40% uz 29% no ārstu vidējās darba samaksas.
Savukārt risks, ka jaunā kārtība palīdzēs valdībai izvairīties no likumā noteiktās vidējās darba samaksas paaugstināšanas veselības aprūpes nozares darbiniekiem 2020. un 2021.gadā, pastāvot tāpēc, ka ziņojuma kopsavilkumā piedāvātais finansējuma modelis mērķa algas sasniegšanai septiņu gadu periodā, sākot ar nākamo gadu, likumā noteikto darba samaksas paaugstināšanu neparedz.
Līdz ar to jauno kārtību LVSADA padome uzskatīja par nepieņemamu, tāpēc nolēma to neatbalstīt. Vienlaikus padome nolēma aicināt Saeimas deputātus nekavējoties nodrošināt finansējuma piešķīrumu darba samaksas pieaugumam veselības aprūpes nozarē likumā paredzētajā apmērā.
Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ar jauno mediķu atalgojuma modeli šodien iepazīstināja Valsts prezidentu Egilu Levitu un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Ministre izteicās, ka "lielāks finansējums ir labāks par padomiem, kā dzīvot, tomēr principiāls atbalsts reformai ir svarīgs". Plašāki komentāri no Veselības ministrijas puses gan pagaidām netiek sniegti.
TVNET jau ziņoja, Lai arī patlaban vēl norit sarunas par 2021.gada budžetu, tā izstrādes procesā jau ir iezīmēti 338,6 miljoni eiro, tostarp līdzekļi ārstniecības personu darba samaksas pieaugumam par 20% kā to paredz likums.