Obligāta prasība visiem krāvējiem pēc kontakta ar precēm bija roku mazgāšana ar etiķi.
Ja paturam prātā, ka izpratne par mikrobiem un vīrusiem kā slimību izplatītājiem radās tikai 400 gadus vēlāk, šo procedūru kopumu var uzskatīt par revolucionāru savam laikam.
Mēra apkarošanas pasākumos piedalījās simtiem Venēcijas pilsētas nozīmētu darbinieku. Turklāt šie pasākumi nebija īslaicīga akcija - tā kā buboņu mēra epidēmijas Eiropu piemeklēja viļņveidīgi, tad tie, valdības kontrolēti, tika veikti līdz pat 1797. gadam, kad reģionu iekaroja Napoleons Bonaparts.
Līdzīgi kā mūsdienās, arī tolaik iedzīvotāji nebija diez ko sajūsmā par karantīnu un ierobežojumiem. Vēsturnieku pierakstos atrodamas liecības par to, ka nebija iespējams izkontrolēt visus sauszemes ceļus, un daļa preču kopā ar tirgotājiem nokļuva Venēcijā pa kontrabandistu takām.
Tāpat nav varēts atcelt un izkontrolēt visas kāzu svinības un citas ļaužu pulcēšanās. Kāds vēsturnieks arī atzīmē, ka "mēris nebrīdina, ar kuru kuģi ieradīsies".
Mūsdienu vēsturnieki uzskata, ka Venēcijas ieviestajiem pasākumiem izdevies daļēji ierobežot mēra izplatību un epidēmiju biežumu, taču Melnā nāve bija grūti apturama - tiek lēsts, ka 1630. gada uzliesmojumā nomirusi vismaz trešdaļa Venēcijas un Boloņas iedzīvotāju.
Pēdējo 20 gadu laikā arheologi ir nopietni pievērsušies abu salu izpētei. Uz tām ir atrastas masveida apbedījumu vietas un atrakti vairāk nekā 1500 cilvēku skeleti. Tiek uzskatīts, ka abu salu masu kapos atrodas vēl vairāku tūkstošu mirstīgās atliekas,