Šovasar diennakts nometnēs piedalījās īpašie bērni no visdažādākajām vietām, piemēram, Kuldīgas, Aizputes, Talsu, Brocēnu, Priekuļu, Ventspils, Jelgavas, Ozolnieku, Saulkrastu, Tukuma, Rēzeknes, Kandavas, Dagdas, Līvānu, Preiļu, Ilūkstes novada, kā arī no Liepājas, Rīgas, Ogres, Salaspils, Ādažiem, Jūrmalas un vēl citām pilsētām.
Kopumā norisinājās 7 nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, 1 specializētā nometne bērniem ar kustību traucējumiem ratiņkrēslos, 3 integrējošās nometnes bērniem ar un bez speciālām vajadzībām, 1 nometnes bērniem no audžu un aizbildņu ģimenēm.\
Katra nometne norisinājās 10 dienas, un katrai no tām bija atšķirīga tematika – Kukaiņu pasaules noslēpumi, Ķer piedzīvojumu Ēdenē, Krāsainā vasara, Indiāņu piedzīvojumi, Meža valstība, Jūras priedes stāsts, Cirīša stariņš, Vasaras vārti, Roku rokā, Smilšu grauda ceļojums u.c. Nometņu darba kārtības bija līdzīgas.
Pirmajā nometņu dienā bērni iepazina cits citu, nometnes audzinātājus un apkārtni, iekārtojās istabiņās un noformēja tās. Bērni nometņu sākumā iepazinās ar iekšējās kārtības noteikumiem, veidoja nometņu emblēmas vai karogus un himnas. Rīti nemainīgi sākās ar rīta rosmi.
Savukārt turpmākās dienas bērni darbojās dažādās radošajās darbnīcās, peldējās, atklāja savas spējas, darbojoties individuāli un kopīgi ar citiem dalībniekiem. Tāpat arī bija klusās stundas un vakara pasēdēšana (bieži vien veroties ugunskura liesmās) ar sarunām par dienā pieredzēto. Sports un fiziskās aktivitātes, neskatoties ne uz ko, bija neiztrūkstoša nometņu sastāvdaļa – Kukaiņu veidošana no dabas materiāliem, krūžu paliktnīšu meistarošana, pirtī iešana, orientēšanās nometnes vietas apkārtnē, “maiku” stafetes un vēl daudz kas cits. Nakts trasītes un dažādas saliedēšanas spēles bija nometņu programmu ikdienā.