Dienu bagātinās arī Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI), kas piedāvās iegādāties otro latviešu maizīti – kartupeļus –, kā arī pelēkos zirņus “Bruno”, kailgraudu miežus “Kornēlija” un “Irbe” un miežu plāceņus gatavotus pēc seno laiku receptes. Ēdienkarti varēs papildināt arī ar veselīgajiem diedzējamiem kviešu graudiem un auzu graudiem tējas pagatavošanai, kā arī nogaršot dažādus gardumus turpat uz vietas. Lieli un mazi saimnieki varēs papildināt savus krājumus ar lopbarības rudziem zaļmēslojumam, ko izmanto zemes atveseļošanai siltumnīcās, mazdārziņos un atklātā laukā.
Ikvienam būs iespēja apciemot arī augu veselības telti, kurā Valsts augu aizsardzības dienesta eksperti apmeklētājiem sniegs konsultācijas,
kā atpazīt un visefektīvāk, dabai draudzīgāk ierobežot dažādus dārza kaitēkļus un slimības, savukārt mazajiem būs interesantas izglītojošas spēles un uzdevumi par augu veselību. Čaklākie uzdevumu pildītāji saņems īpašas balvas ar Starptautiskā augu veselības gada simboliku.
Atzīmējot gada ražīgāko laiku, Brīvdabas muzeja Izstāžu zālē 13.00 notiks arī Austras Ziļickas grāmatas “Senie labības mēri” atvēršanas svētki. Izdevums “Senie labības mēri” sniedz ziņas par labības mēru lomu tradicionālajā dzīvesveidā un padziļināti analizē Latvijas teritorijā 18.–20. gadsimtā lietotos labības mērus. Situāciju ilustrē arī pilns Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja labības mēru kolekcijas katalogs.
Kad pirkumu grozi pilni, grāmata izskatīta un kājas spēlēs pagurušas, apmeklētāji varēs mieloties ar rudens zupu.