norāda psiholoģijas profesore no Milānas Katoliskās universitātes Gvenaldīna Grafinja.
Runa ne tikai par cilvēkiem
Efektīva izrādījās arī valdības rīcība cīņā pret infekciju, norāda WSJ. Tiek norādīts, ka “kreisā valdība” un “labējā opozīcija” cīņā pret vīrusu spēja panākt vienotu valodu un darboties kā viens veselums. Tādēļ Romā protesti pret ierobežojumiem pulcēja daudz mazāk cilvēku nekā Berlīnē vai Londonā.
Vēl jo vairāk – Itālija spēja īstenot visai efektīvu testēšanas politiku, kā arī kontaktpersonu izsekošanu. Vairāk nekā divas trešdaļas itāļu, kam bija pozitīvas Covid-19 analīzes, tika atklāti, pateicoties nevis simptomiem, bet gan tam, ka viņi atrasti, pētot saslimušo kontaktus, un šiem cilvēkiem veikti kontroles testi, kas izrādījušies pozitīvi.
Pašlaik pozitīvo testu īpatsvars Itālijā ir 2,1%. Tas ir vairāk nekā jūnijā, bet mazāk nekā vidēji Eiropā. Šis līmenis parāda, ka testēšana ir plaša, un tā neattiecas tikai uz cilvēkiem, kam ir kādi saslimšanas simptomi.
Izdevums citē Pasaules Veselības organizāciju, ka par dažādu ierobežošanu atcelšanu var runāt tad, ja pozitīvo testu īpatsvars ir zemāks par 5%. Piemēram, Spānijā šis rādītājs ir 11,9%, tādēļ šajā valstī arī sāk atjaunot dažādus ierobežojumus.
Itālijas iedzīvotāji ir guvuši mācību no februāra vieglprātības, pēc kuras martā un aprīlī sākās murgs, “ko gribētos pēc iespējas ātrāk aizmirst, nevis atkārtot”. Tādēļ Itālija ir gatava turpināt cīnīties, lai nebūtu jāatgriežas pie karantīnas un jau tā cietušās ekonomiskās situācijas pasliktināšanas.