“Paldies, sievietes, uz redzi”? Arī nē, šis būtu praktiski tas pats, kas pateikt, ka kolēģu vieta patiesībā ir virtuvē un vienīgā jēga no viņām ir vien bērnu dzemdēšana, šī jau būtu makroagresija. Vecāka gadagājuma sievietes mēdz saukt par vecenēm. “Paldies, vecenes, uz redzi”? Nē, tas neskan pietiekami neagresīvi. “Čau, bābas”? Diez vai.
“Paldies, personas, ar ko strādāju kopā, uz redzi!” Domāju, ka šeit mums ir uzvarētājs. Ja esat Alises kolēģis, lūdzu, turpmāk atvadieties tikai šādi, lai neatņemtu autoritāti viņas teiktajam un nepadarītu viņas viedokli maznozīmīgu. Jebkurš cits sveiciens varētu likt kādai trauslai sievišķībai sabirt gabalos. Ļoti ceru, ka vārda “sievišķība” lietošana nav mikroagresija.
Patiesībā šī problēma ir ļoti nopietna un jokiem te nav vietas. Visas tās reizes, kad kāds man un kolēģiem ir pateicis: “Nu, veči, – ejam papīpēt?”, patiesībā tikusi noniecināta mana esība. Tā ir bijusi mikroagresija. Es esmu savas nozares eksperts un man vēl priekšā ļoti daudz gadu, lai turpinātu izkopt prasmes, saukt mani par “veci” nozīmē atņemt jebkādu autoritāti manis teiktajam;
teikt, ka esmu nespējīgs, nevaru izsekot līdzi aktualitātēm, mans viedoklis ir iesūnojis, prāts vairs nav tikpat ass kā agrāk, drīz mani būs ar ragaviņām jāvelk uz mežu.
Nemaz nerunājot par mikroagresiju, kas izskanējusi, sakot: “Puiši, ejam uzspēlēt novusu!” Puisis ir jauneklis, jauns un neprecējies vīrietis. Es esmu precējies! Par puišiem sauca arī kalpus un laukstrādniekus, tātad šī ir norāde, ka esmu derīgs vien fiziskam darbam un esmu intelektuāli nelīdzvērtīgs uzrunas autoram. Es esmu pieaudzis un pilnīgi nopietns vīrietis, nevis puisis, velns parāvis!