"Ja nevari iemācīties pirkt tik, cik spēj apēst, tad vismaz parūpējies pa to, lai neapēstā pārtika iegūst jaunu dzīvi siltumenerģijas vai vērtīga komposta veidā. Rīgā tas ir viegli izdarāms, pievienojot savas mājas adresi bioloģiski noārdāmo (BIO) atkritumu savākšanas maršrutam. Tas galvaspilsētā pieejams kopš šā gada 20.maija un ikvienam sniedz iespēju ne vien samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu un savu rēķinu par atkritumu apsaimniekošanu, bet arī pārtikas atkritumiem dot iespēju jaunai dzīvei siltumenerģijas vai komposta veidā," šodien, Starptautiskajā pārtikas atkritumu dienā, aicina vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics.
"Ņemot vērā satraucošās statistikas tendences par aizvien pieaugošo ne vien kopējo atkritumu apjomu, bet arī atkritumos izmesto pārtiku,
šī diena ikvienam varētu kalpot kā iemesls izvērtēt savu attieksmi pret pārtiku, vidi un naudu,"
atzīst vides pakalpojumu uzņēmuma "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics. Viņš turpina: "Statistikas dati liecina, ka 2019.gadā Latvijā kopējais sadzīves atkritumu apjoms bija 841 tūkstotis tonnu, kas ir vairāk nekā 7% pieaugums salīdzinājumā ar 2018.gadu. Vairāk nekā 30% no šiem sadzīves atkritumiem veido pārtika - gan tādas pārtikas paliekas kā serdes, dārzeņu mizas un līdzīgas atliekas, gan arī produkti, kas izmesti, jo sabojājušies. Secinājums viens - mēs joprojām pērkam vairāk, nekā varam apēst, un, vārda vistiešākajā nozīmē, naudu metam miskastē," atzīst "Clean R" valdes loceklis.