Arī kamīnkrāsns ir viena no finansiāli izdevīgākajām apkures iespējām, bet tā jāpapildina ar kurināmo vismaz reizi 24 stundās. Ja apnicis nemitīgi gādāt par malkas vai granulu katlu, iespējams, vispiemērotākais būs siltumsūknis! Tas ļauj kontrolēt apkuri attālināti, ir draudzīgs videi, un apkope jāveic tikai reizi gadā. Turklāt daudzi no siltumsūkņiem spēj darboties arī reversi, neļaujot ēkai uzkarst vasarā! Labs risinājums ir arī siltās grīdas ierīkošana, kas vienmērīgi izkliedē siltumu visā telpā, turklāt, salīdzinot ar radiatoriem, var ievērojami samazināt apkures rēķinu.
Investē ventilācijas sistēmā
Ja izvēlies uzstādīt ventilācijas sistēmu, tad lūko pēc tādas, kas telpā ievada arī siltu gaisu. Jaunajās mājās jau tagad plaši tiek izmantotas rekuperācijas ventilācijas sistēmas, kas telpās esošo gaisu izvada uz āru, bet ienākošo svaigo gaisu bez papildu enerģijas patēriņa uzsilda, izmantojot izplūstošo gaisu, lai tas uzreiz būtu atbilstošā temperatūrā. Lai uzlabotu mikroklimatu, visbiežāk rekuperatori tiek uzstādīti telpās, kur ikdienā uzturas ne vairāk kā 10 cilvēki, taču ir iespējami tehniski risinājumi arī telpām ar lielāku cilvēku skaitu.
No 2021. gada rekuperācijas ventilācijas sistēmu iebūvēšana būs obligāta prasība visām jaunceltajām ēkām.
Izvēlies energoefektīvus logus
Lai cik energoefektīva būtu ēkas apkures sistēma, vislabākais rezultāts būs tikai tad, ja arī ēkai būs kvalitatīva siltumizolācija.
“Caur logiem pazūd aptuveni 30–40% siltuma, tāpēc ir svarīgi izvēlēties energoefektīvus logus – ilgtermiņā tas noteikti atmaksāsies,”