Abu valstu prezidenti oficiālās vizītes atklāšanas uzrunās uzsvēra spēcīgās saites un vērtības, kas Franciju un Latviju vienojušas gan vēsturiski, gan vieno arī patlaban.
Makrons savā uzrunā pauda prieku un pateicību par uzņemšanu Latvijā. Viņš sacīja, ka ar vizīti Rīgā centīsies kompensēt ilgo tukšuma brīdi kopš 2001.gada jūlija, kad Latvijā viesojās tā brīža Francijas prezidents Žaks Širaks. Makrons sacīja, ka šīs vizītes mērķis ir labāk saprast un iepazīt Latviju, paskaidrot ļoti svarīgas Eiropas un starptautiskās politikas elementus, kā arī izvērst divpusējo sadarbību akadēmiskā, kulturālā un ekonomikas jomā.
Makrons pauda atzinību, ka Latvija, iesaistoties ES, nav atteikusies no savas patiesās identitātes un kultūras, un atgādināja par devumu, kādu Latvija sniegusi Eiropas kultūrai, - dzejnieki Rainis, Ziedonis, gleznotāji Jānis Rozentāls, Marks Rotko, arhitekts Mihails Eizenšteins un vijolnieks Gidons Krēmers. "Viņi ir mūsu Eiropas mantojuma sastāvdaļa, un esmu pārliecināts, ka daudziem no mums izraisa daudz atmiņu, jo viņi bijuši arī Parīzē," sacīja Francijas prezidents.
Makrons uzsvēra Francijas iesaisti Baltijas reģiona drošības nodrošināšanā, piedaloties būtiskā sabiedroto misijā Lietuvā, kā arī skaidroja lēmumu izvērst stratēģisku dialogu ar Krieviju. "Jūs zināt, cik mums ir svarīga jūsu valstu drošība NATO. Šajā kontekstā mēs zinām jūsu kaimiņu attiecības un vēsturi, un tieši tādēļ