VK uzsvēra, ka Izvērtējuma ziņojuma secinājumi apstiprina jau iepriekšējos gados revidentu norādīto risku - ne sabiedrībai, ne Ministru kabinetam nebūs iespējams iegūt pilnīgu informāciju par Simtgades svinībām izlietoto finansējumu.
VK revīzijā vērsa uzmanību, ka Simtgades svinībām no 2017. līdz 2021.gadam indikatīvi paredzētajam kopējam finansējumam 59,1 miljona eiro apmērā ir jāpieskaita 2015. un 2016.gadā no valsts budžeta KM piešķirtie 2,3 miljoni eiro. Tas Latvijas valsts simtgades pasākumiem plānoto kopsummu indikatīvi ir palielinājis līdz 61,4 miljoniem eiro, lai gan būtiskākais finansējums bija plānots 2017. - 2018.gadā, proti, 64% no 59,1 miljoniem eiro, arī 2019.gada aktivitātēm tika plānots būtisks finansējums, kas sasniedza 9,7 miljonus eiro.
VK norādīja, ka gan 2017., gan 2018.gada revīzijā kontrole secinājusi, ka ne plānotais, ne faktiski izlietotais finansējums nav un "visdrīzāk nebūs drošticami saskaitāms". Par iemeslu tam kalpo, pirmkārt, Simtgades svinību atvērtā koncepcija, otrkārt, resoriem nepastāv ierobežojumi budžeta bāzē jau piešķirtā finansējuma novirzīšanai Simtgades pasākumiem un tiem nav noteikts arī pienākums šo novirzīto finansējumu atsevišķi uzskaitīt.
VK revīzijā izteica prognozi, ka tiks pārsniegts Simtgades svinībām indikatīvi plānotais finansējums. Vienlaikus, apkopojot revīziju ietvaros resoru iesniegtos datus, kontrole konstatējusi, ka 2019.gadā īstenotas vismaz 323 aktivitātes, no tām 181 aktivitāti īstenojušas ministrijas, centrālās valsts iestādes un valsts kapitālsabiedrības, no kurām 23 aktivitātes īstenotas kopā ar pašvaldībām, bet pašvaldības īstenojušas vismaz 142 papildu aktivitātes.