Viņš sacīja, ka daudzu rīdzinieku problēmu risinājumi atrodas ārpus Rīgas. Ar to saistītas gan bērnudārzu rindu likvidēšana, vienotu biļešu izveide, transporta shēmu un mobilitātes risinājumu izstrāde, rekreācijas zonu plānošana Rīgā un Pierīgā.
Viņa teiktais gan opozīcijas deputātus nepārliecināja, ka sadarbībai ar Pierīgas pašvaldībām nepieciešams vicemēra postenis.
Līdzīgā manierē ilgstoši iztaujā Ozolu, plaši interesējoties par deputātes viedokli saistībā ar korupcijas apkarošanu, drošības un kārtības jautājumiem Rīgā.
Ozola uzrunā jaunajiem kolēģiempauda nožēlu, ka pašvaldībā korupcijas problēmas ir tik samilzušas, ka nepieciešams cīņu ar korupciju pacelt Rīgas domes vadības līmenī, uzsverot ka korupcija nav saistīta tikai ar vienu komiteju vai nozari - šī sērga esot skārusi ārkārtīgi daudz domes struktūru.
Opozīcijas deputāti, uzdodot viņai jautājumus, norādīja, ka vēl viens vicemēra amats nav nepieciešams un ar korupcijas novēršanu veiksmīgi tikusi galā atbildīgā komiteja. Uz to Ozola norādīja, ka komiteja ar savu darbu nav tikusi galā - to apliecinot daudzie korupcijas skandāli iepriekšējā sasaukuma laikā.
Kā ziņots, Rīgas dome piektdien pieņēma grozījumus Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumā, paredzot, ka Rīgas mēram Mārtiņam Staķim (APP) būs trīs vietnieki.
Visa koalīcija nobalsoja par šīm izmaiņām, pret bija 15 deputāti un atturējās četri.
Līdz šim pašvaldības nolikumā bija paredzēts, ka Rīgas domes priekšsēdētājam ir divi vietnieki. Tas nepieciešams, lai varētu īstenot jaunās Rīgas domes koalīcijas vienošanos par trīs vicemēru amatu izveidošanu.
Kā norādīts lēmumprojektam pievienotajā paskaidrojuma rakstā, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka mēnešalga 2021.gadā būs 3281 eiro. Izveidojot trešo Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, kopā gadā būs nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 48 857 eiro.
Rīgas domes sēdes norisei tiešraidē iespējams sekot pašvaldības mājas lapā.