Ticējumam par gulēšanu ar kājām pret durvīm ir dažāda izcelsme. Tā saknes ir meklējamas gan skandināvu, gan slāvu kultūrās Šeit cilvēki uzskatīja, ka dziļā miega stadijā cilvēks sasniedz nāvei līdzīgu stāvokli un uz to brīdi ir piesaistīts citai pasaulei. Saskaņā ar šo ticējumu, dziļā miega laikā cilvēka dvēsele atstāj ķermeni un dodas uz vietām, kuras redz sapnī, vēsta portāls "Good House".
Gan slāvu, gan skandināvu tautu mitoloģijās tika uzskatīts, ka durvis atver vārtus uz tumšo pasauli, no kurienes var nākt tumšas dvēseles un pārņemt gulošā cilvēka dvēseli, proti, to cilvēki izjustu kā nepatīkamus murgus un traucētu miegu. Tolaik šis ticējums bija kalpojis kā īpaši svarīga nostādne, veidojot mājokļu interjeru.
Arī Āzijas kultūrās gulēšana ar kājām pret durvīm bija nepieņemama. Vadoties pēc fen šui principiem, pa durvīm var aizplūst cilvēka enerģija. Miega stāvoklī notiek aktīva enerģijas atjaunošanās, taču, ja gultas kājgalis atrodas tieši pretī durvīm, uzlādētā enerģija no cilvēka aizplūst. Šā iemesla dēļ cilvēks no rītiem jūtas noguris, neizgulējies un sliktā garastāvoklī.