Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Čatboti – ikdienišķs digitālā mārketinga risinājums vai tehnoloģiju burbulis? (2)

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās tehnoloģiju attīstība ir ļāvusi pēdējos gados uzplaukt tādam klientu apkalpošanas rīkam kā čatboti jeb tērzēšanas roboti. Šādi virtuālie asistenti ir daudzsološs risinājums klientu apkalpošanai dažāda mēroga uzņēmumiem un valsts iestādēm. Par nozares tendencēm un iespējām tērzēt ar čatbotiem latviešu valodā varēs uzzināt jau 15. un 16. oktobrī biznesa tehnoloģiju pasākumā “RIGA COMM 2020”.

Šobrīd esam ceturtās industriālās revolūcijas pilnbriedā, un virtuālie tērzēšanas asistenti strauji kļūst par tikpat pašsaprotamu un neatņemamu dzīves realitāti kā mobilais telefons vai sociālie tīkli. Tiek prognozēts, ka līdz 2024. gadam čatbotu nozares tirgus daļa palielināsies par 30%.

Baltijas reģiona valodu tehnoloģiju izpētes centra “Tilde” biznesa attīstības direktors Kaspars Kauliņš norāda, ka šādu strauju industrijas izaugsmi nosaka ne tikai lietotāju pieprasījums, bet arī produktivitātes un efektivitātes uzlabošana: “Cilvēki novērtē iespēju saņemt noderīgu informāciju un virtuālus pakalpojumus jebkurā diennakts laikā sev ērtā kanālā un uztveramā formātā – tekstā, balss veidā, attēlā – un lieki netērējot laiku.”

No organizāciju viedokļa skatoties,

virtuālais asistents spēj veikt monotonus darbus, tajā skaitā atbildēt uz biežāk uzdotajiem jautājumiem,

ļaujot darbiniekiem fokusēties uz pienākumiem ar lielāku pievienoto vērtību. Ieguvēji ir visi – gan klienti, gan darbinieki, gan bizness kopumā, un tas motivē uzņēmumus investēt šajās tehnoloģijās.

Bez eiforijas – īstais brīdis ieguldīt čatbotos!

Vispārējais entuziasms un pārspīlētā eiforija par tērzēšanas robotiem jeb čatbotiem jau kādu laiku ir beigusies, akcentē “Emergn” Mašīnmācīšanās laboratorijas vadītājs Aldis Ērglis: “Mēs redzam tērzēšanas robotus šeit un tur, taču tie pagaidām nav nekas īpašs, un solītā inteliģence un biznesa ieguvumi vēl joprojām ir nākotnes formā.

Iespējams, Covid-19 pandēmija to mainī un tērzēšanas robotiem tiks dota otra iespēja.”

Pašlaik daudzi uzņēmumi un cilvēki piedzīvo attālinātu darbu un dzīvi un attālināti patērē daudz vairāk pakalpojumu nekā iepriekš. Ja ir jāizvēlas nesaņemt nekādu informāciju vai palīdzību vai arī sadarboties ar neveikliem un līdz galam nepielāgotiem tērzēšanas robotiem, cilvēki izvēlēsies tērzēšanas robotus. Tāpēc Ērglis uzskata, ka tagad ir īstais laiks ieguldīt tērzēšanas robotu izstrādē, turklāt tiem nav jābūt īpaši gudriem, tiem vienkārši ir jāspēj operatīvi atbildēt uz klientus visbiežāk interesējošajiem jautājumiem.

“Tet” virtuālā klientu asistente Anete runās balsī

Mūsdienīgus un pieejamus klientu servisa mākslīgā intelekta risinājumus uzņēmumiem, kam rūp savi klienti un efektīva resursu plānošana, piedāvā tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “Tet”. Uzņēmuma ekspozīcijā “RIGA COMM 2020” varēs ne vien uzzināt par efektīviem risinājumiem biznesam un saņemt speciālistu konsultāciju, bet arī iepazīties ar jauno balss sintēzes projektu. Pateicoties šim projektam, “Tet” virtuālā klientu asistente Anete sāks runāt balsī.

“Tildes” virtuālie asistenti palīdz valsts iestādēm

Baltijā vadošā tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmuma “Tilde” radītie virtuālie asistenti un inteliģentie čatboti darbojas visos komunikāciju kanālos un ir apveltīti ar pašu jaunāko Baltijas valodu saprašanas algoritmu. Uzņēmuma veidotie čatboti ik dienu sniedz atbildes vairāk nekā 4000 lietotāju:

virtuālā asistente Signe par 20% atvieglo Latvijas Valsts radio un televīzijas centra klientu apkalpošanas darbinieku noslodzi,

bet 24/7 pieejamais Valsts ieņēmumu dienesta virtuālais palīgs Toms konsultē iedzīvotājus nodokļu un muitas jautājumos, kā arī neaizmirst dalīties ar receptēm un iepriecināt ar kādu joku. Savukārt Lauku atbalsta dienesta digitālā konsultante Ieva pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas dalījās ar lauksaimniekiem aktuālāko informāciju, palīdzot risināt problēmas un saņemt konsultācijas, kam citādi būtu nepieciešama tikšanās klātienē.

Starp citu, 15. oktobrī “RIGA COMM” Mašīnmācīšanās konferencē par valodas tehnoloģijām inteliģentai procesu automatizācijai stāstīs uzņēmuma “Tilde” biznesa attīstības direktors Kaspars Kauliņš.

“RIGA COMM” ir ikgadējs biznesa un IT nozares pasākums, vienīgais Baltijā, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvā gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai.

Tehnoloģijām bagāto izstādes sadaļu papildina plaša konferenču programma.

Divās dienās uz četrām skatuvēm vismaz sešos pasākumos uzstāsies vairāk nekā 80 lektoru.

Biznesa tehnoloģiju pasākumu “RIGA COMM” pēdējos gados apmeklē aptuveni 5000 dažāda līmeņa vadītāju un profesionāļu no Latvijas un pārējām Baltijas valstīm.

“RIGA COMM” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: “Intelligent Machines Riga”, “Riga TechGirls”, “SmartHR Latvija”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, “Mailigen”, Finanšu nozares asociāciju un citiem.

Biļetes uz biznesa pasākumu “RIGA COMM 2020” var iegādāties internetā, tās būs pieejamas arī norises vietā. Tuvojoties pasākumam, biļetes kļūs dārgākas.

Norises vieta un darba laiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)

  • 15. oktobrī 10.00–17.00
  • 16. oktobrī 10.00–17.00
Svarīgākais
Uz augšu