Viņš uzsver, ka līdz ar rudens iestāšanos sāk beigties daudzi sezonālie darbi.
Parasti migranti lielākoties palīdzību meklē vēstniecībās, aktīvistu organizācijās un pie diasporu brīvprātīgajiem. Tomēr, iestājoties aukstam laikam, palīdzību visiem uz robežas iestrēgušajiem viesstrādniekiem nebūs iespējams operatīvi sniegt, uzskata Alahverdijevs.
“Temperatūra nokritīsies zem nulles - nebūs iespējams visiem cilvēkiem nodrošināt siltu apģērbu un segas, kā arī pienācīgu pajumti, kas nebūtu nometnē,” viņš piebilst.
Kā norāda cilvēktiesību organizācija “Human Rights Watch”, daudzi šo nometņu iemītnieki, kam nav naudas telšu iegādei, mēģina nojumes izgatavot paši saviem spēkiem. Tajā pašā laikā nometņu iemītnieki spiesti dzīvot saspiestībā, bet nometnēs ir slikta higiēniskā un sanitārā situācija, un tajās nav pieejama medicīniskā aprūpe.
“Apstākļi ir absolūti necilvēcīgi,” norāda Krievijas cilvēktiesību juriste Valentīna Čupika, kura uztur palīdzības tālruni viesstrādniekiem.
Viņa uzskata, ka viesstrādnieku dzimtenēm vajadzētu organizēt lidmašīnu un vilcienu čarterreisus, tādējādi nepieļaujot cilvēku pulcēšanos nometnēs.
Sagaidāms, ka Covid-19 epidēmijas otrais vilnis viesstrādnieku situāciju varētu sarežģīt no jauna.