Latvijā aptuveni 10 000 cilvēku ir piešķirta redzes invaliditāte, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Neredzīgo biedrības vadītāja Svetlana Sproģe.
Baltais spieķis - uzdrīkstēšanās un varēšanas simbols
Vienlaikus ir arī, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem ir slikta redze, bet nav piešķirta invaliditāte. "Līdz ar to mēs varam teikt, ka šo cilvēku ir vismaz divas reizes vairāk," sacīja Sproģe.
Viņa minēja, ka aptuveni piektajai daļai no minētajiem 10 000 ikdienas gaitās varētu būt nepieciešams baltais spieķis.
Sproģe uzsvēra, ka vides pieejamības problēmas aizvien pastāv un cilvēks nevar droši ikvienā pilsētā pārvietoties ar balto spieķi. Tai pat laikā ikgadējās akcijās novērots, ka uzlabojusies autovadītāju sapratne un, redzot cilvēkus ar šo spieķi, autovadītāji apstājas un palaiž cilvēkus pāri ceļam.
Šodien tiek atzīmēta Baltā spieķa diena. Biedrībā norāda, ka baltais spieķis pēc būtības simbolizē uzdrīkstēšanos un varēšanu.
Tā norāda, ka arvien biežāk Rīgas ielās un citās vietās Latvijā uz ielām, veikalos redzam kādu, kas iet ar balto spieķi un tas nozīmē, ka šis cilvēks ir uzdrīkstējies, pārvarējis savu nespēju un kļuvis neatkarīgs. "Viņš spēj pārvietoties, apmeklēt veikalus, kultūras pasākumus un mums ir svarīgi šajā dienā pateikt - baltais spieķis ir neatkarības simbols cilvēkiem, kuri neredz," norāda biedrībā.