Kāpēc Putina sistēma nepieļauj Krievijas ekonomikas ilgtspējīgu attīstību? Kā Krievijas kapitāls var kļūt toksisks? Kādēļ tās valstis, kuras Krievija tur savā ietekmes lokā, nespēj attīstīties? Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) veidotā video podkāsta «Ārpolitika. Krievija. Komentāri» 3. epizodē komentē ekonomists Jānis Hermanis un politologs Andis Kudors (JKP).
Putina sistēma kā tāda nepieļauj Krievijas ekonomikas ilgtspējīgu attīstību. Tas ir saistīts ar viņa tā dēvēto varas vertikāli, kas ierobežo Krievijas kā federatīvas valsts attīstību. Notikumi Habarovskā rāda, ka cilvēki ir neapmierināti ar Putina sistēmas darbību. Neapmierinātība reģionos ir pieaugusi. Tik plašas demonstrācijas tik daudz dienu nevarētu izaugt situācijā, kur cilvēki ir laimīgi par savu labklājību, - situāciju Krievijā komentē politologs Andis Kudors.
Viņš norāda - Putina sistēma daļēji nedarbojas arī tāpēc, ka tā ir Putina draugu oligarhu sistēma, kur nacionālie projekti bieži vien tiek īstenoti ar viņam pietuvinātu personu starpniecību un arī inovatīvā komponente ekonomikā atpaliek.
Dmitrijs Medvedevs 2009. gadā, paziņojot, ka ekonomika tiks modernizēta, pārsvarā runāja par ekonomiku, bet jau pēc neilga laika bija saprotams, ka bez politiskās modernizācijas ekonomiskā modernizācija arī nenotiks. Jo Krievijā nav neatkarīgas tiesu sistēmas. Pastāv tā saucamā tele justice jeb tele tiesiskums, kad augstāk stāvošas amatpersonas var piezvanīt tiesnešiem un noteikt, kādam jābūt spriedumam. Līdz ar to āĀrvalstu investori nav droši, ka tiesās varēs aizstāvēt savu taisnību, - skaidro politologs.