Fūrmaņa ieskatā lēmums ierobežot sporta aktivitātes ir pārsteidzīgs, it īpaši ņemot vērā faktu, ka daudzi sportisti izteikuši gatavību pielāgoties epidemioloģiskajām prasībām. “Mums ir vajadzīga veselīga sabiedrība, nevis bērni un pieaugušie, kas sēž mājās un audzē lieko svaru. Jāņem vērā, ka slimi cilvēki sportot neiet, un daudziem sports ir dzīvesveids un iemesls, kādēļ viņi vispār no rīta ceļas, tādēļ tā ierobežošana ir diskutējama,” pauž Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents.
Vaicāts, vai par ierobežojumu neievērošanu būtu jāpiemēro administratīvā atbildība, Fūrmanis atbild apstiprinoši. Jau vēstīts, ka Tieslietu ministrija sagatavojusi grozījumus likumā, kas paredz, ka policija par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās iedzīvotājiem piemēro brīdinājumu vai līdz 50 eiro lielu naudas sodu.
Tāpat ziņots, ka gaidāmas izmaiņas arī Covid-19 testēšanas algoritmā, un tas raisa bažas ārstu vidū. Veselības ministrija nesen nāca klajā ar ziņu, ka drīzumā tiks mainīta Covid-19 testēšanas kārtība, kā rezultātā Covid-19 testa veikšanai būs vajadzīgs ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādes speciālista nosūtījums. Šodien, 21.oktobrī, jauno testēšanas algoritmu paredzēts pārrunāt ar ģimenes ārstu profesionālajām organizācijām, pauda ministrijā.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide iepriekš medijiem norādīja, ka nav izslēgts, ka pārslodzes dēļ parādīsies tehniskas problēmas "E-veselības" sistēmā, un, otrkārt, ģimenes ārsti pašreiz jau ir ļoti noslogoti. "Diskutējams ir jautājums, vai šo procesu vajadzētu uzvelt uz ārstu un pacientu pleciem, varbūt jādomā par citu resursu piesaisti," aicināja organizācijas pārstāve, piebilstot, ka pašlaik nav arī skaidrs, kā tiks noteiktas prioritāri testējamās pacientu grupas.