Jā, visur, kur vien ir iespēja, apmeklētāju kustību jācenšas organizēt pa apli, lai nav posmu ar divvirzienu kustību. Tas gan ir gandrīz neiespējami tur, kur ir kāpnes un skatu torņi. Šoruden Covid-19 ierobežošanas pasākumi mainās ļoti strauji un man grūti prognozēt, kādi tie būs novembrī, bet es ceru, ka mēs pēc šā pavasara Covid-19 ugunskristībām spēsim reaģēt operatīvi un profesionāli. Tagad jau ir skaidrs, ka vīruss nav diez cik dzīvot spējīgs brīvā dabā un, ja vien cilvēki nešķauda viens otram virsū, maz iespēju inficēties mežā vai jūrmalā.
Es aicinu cilvēkus pirms došanās dabā tomēr izplānot maršrutu, tad mobilajā aplikācijā “Dabas tūrisms”, aplikācijā LVM GEO vai pašvaldības mājas lapā uzzināt operatīvo informāciju, kādi ierobežojumi skar konkrēto objektu un tikai tad doties ceļā. Ja stāvlaukumā un ceļmalās redzat daudz automašīnu, brauciet citur, kur mazāk cilvēku.
Nav tā, ka Latvijā apbrīnošanas vērta ir tikai Sigulda, Kuldīga, Ķemeri vai Tērvete. Piemēram, es šoziem pirmo reizi biju pie augstākā Latvijas dolomītu atseguma - Randātu klintīm. Izcili skaista vieta ar labu infrastruktūru Gaujas krastā netālu no Zvārtavas pils. Vai Rauna ar savu Staburagu un pilsdrupām! Katrā Latvijas novadā ir brīnumskaistas vietas, ko pašvaldība, Dabas aizsardzības pārvalde vai LVM ir sakopuši un labiekārtojuši!
Un vēl - nav jau obligāti jādrūzmējas dabas takās, var pastaigāties vienkārši mežā. Tagad galvenais ir pēc iespējas vairāk atrasties dabā, trenēt dziļo elpošanu un pabūt prom no cilvēkiem. Latvijas priežu meži ir sausi, skaisti, interesanti, turklāt skuju koki izdala veselīgos terpēnus. Atceraties filmu “Likteņdzirnas”? Dziedāšana mežā atpestīja Eduku no neārstējamas slimības.