Banku sektorā šobrīd notiek visai strauja pāreja uz biometrijas lietošanu – klients var izmantot sejas, pirkstu nospiedumu un pat acs atpazīšanu, lai autorizētos. Vai jūs plānojat ko līdzīgu arī piekļuvei saviem pakalpojumiem?
Dažādas pilsētas pasaulē seko katra savai vīzijai par gudrās pilsētas principiem. Man īsti nešķiet, ka Eiropas un arī Amerikas pilsētas varētu veidot milzīgu, visu pilsētu aptverošu datu sistēmu. Ticamāka un arī vēlamāka būtu tā dēvētā federatīvā datu sistēma – kurā ar datiem iespējams dalīties kādam konkrētam nolūkam. Un tam, protams, jānotiek saskaņā ar personas datu aizsardzības regulu burtu un garu.
Galvenais princips, manuprāt, ir savstarpēja savienojuma nodrošināšana – mēs esam viena no pirmajām pilsētām, kas radījusi atvērtu datu platformu, kurā tiek publicēti pilsētas vadības rīcībā esošie dati par Londonas izaugsmi gadu gaitā. Šajā platformā ir pieejami arī komerciālu un personisko informāciju saturoši dati, taču tie tur netiek uzglabāti. Ja kādam, piemēram, akadēmiskam pētījumam nepieciešami dati, platformā ir norāde uz vietu, kur dati atrodami. Lai piekļūtu šādai informācijai, meklētājam tad ir jāparaksta līgums, kurā atrunāta šo datu izmantošana. To varētu dēvēt par daudzu datu glabātāju ekosistēmu, kuri savā starpā sadarbojas uz vienošanās pamatiem.
Bet es vienmēr esmu bijis skeptisks par terminu “datos balstīts”. Manuprāt, daudz precīzāks ir apzīmējums “datu veicināts” - jo, galu galā, svarīgākais ir tas, kā šos datus izmanto, lai atrisinātu kādu problēmu.