Tiesa gan, šādās mājās nevar tikt kurš katrs “TikTok” lietotājs. Parasti “TikTok mājām” ir producenti, kas atlasa blogerus, kuri darbosies mājā, kā arī tiek veiktas pārrunas ar potenciālajiem reklāmdevējiem un iztirzāti juridiskie jautājumi.
Visbiežāk īpašumi, kuros pulcējas blogeri, ir īrēti. Un arī ar to nodarbojas māju vadītāji. Nereti īpašumus neizīrē, jo to īpašnieki uztraucas, ka “mājās notiks orģijas” vai citas neapmierinošas norises. Vēl “TikTok māju” vadītājiem jārūpējas arī par tehnisko aprīkojumu, lai “TikTok” blogeri varētu veiksmīgi strādāt. Līdz ar to – visu šo uzdevumu veikšanai ir nepieciešama summa, kas līdzvērtīga 10-15 tūkstošiem eiro.
Kad ar tehniskajām niansēm tikts galā, producenti izvērtē, kurus blogerus aicināt dzīvot “TikTok mājā” – tiek vērtēts, kas interesēs auditoriju, kādi blogeri būs interesantāki un kādu saturu viņi veido.
Aptuveni 30% no uzrunātajiem blogeriem ir atteikušies no dalības “TikTok mājās”, bet nepilngadīgajiem censoņiem visbiežāk uz šādām mājām aizliedz doties vecāki.
Tālāk ar blogeriem tiek slēgts līgums, kur tiek noteikta maksa par dzīvošanu mājā. Tā ir komisijas maksa par katru noslēgto sadarbības līgumu, kas blogerim ļauj nosegt dzīvošanas izmaksas, tehnikas īri, producentu pakalpojumus un citas nianses. Atkarībā no mājām un to vadītāju prasībām vidēji blogerim no savas peļņas ir jāsamaksā līdz pat 50% par visiem pakalpojumiem, ko viņš saņem “TikTok mājā”.
“TikTok” blogeris var arī izstāties no projekta un doties uz savām īstajām mājām, un viņam, visbiežāk, par to sankcijas netiek noteiktas. Pēc tam tiek meklēts kāds cits jaunietis, kam jāaizstāj blogeris, kas iepriekš pametis māju. Šajā gadījumā, lai uzņemtu mājā jaunu blogeri, notiek līdzīga procedūra, kā aprakstīts iepriekš, tikai šoreiz ir jāiztur arī “tiktokeru” uzticības balsojums – ja vairākums blogeru vēlas uzņemt jauniņo savās rindās, viņš var sākt darbību mājā.