Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps (AP/P) Dubkeviča atstādināšanu skaidro šādi: “Ņemot vērā, ka vērtēti tika tieši infrastruktūras attīstības projekti izlases kārtā, teiksim, no kaut kādiem 50 projektiem kādi 30 no 2018.līdz 2020.gadam, tur tika konstatēta virkne dažādu darbību, kuras ir nepieciešams pārbaudīt. Tas, ko mēs valdē vienojāmies – faktiski atstādināt uz laiku departamenta direktoru, uzsākt papildu pārbaudes, lai konstatētu attiecīgi – apzinātas vai neapzinātas darbības. Plus paralēli, protams, mums ir pienākums vērsties tiesībsargājošās iestādēs, lai pārbaudītu arī nosacīti citu iesaistīto darbinieku atbildību.”
Ģenerālprokuratūrā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja Zepa iesniegums pēc piekritības pārsūtīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Zeps “de facto” neatklāja, par kādiem tieši projektiem radušās aizdomas, tomēr iekšējā audita rezultāti liekot domāt par sistēmiskām problēmām: “Tas ir saistīts, iespējams, ar kaut kādām neprecīzām Iepirkumu likuma normu piemērošanu, ar kaut kādām neprecīzām atrunām uz darbu pieņemšanu un nodošanu, ar kaut kādām neprecīzām atrunām uz darbinieku iesaisti projektu vadībā. Nu, tur ir virkne dažnedažādu aspektu, kurus attiecīgi vērtēt.”
Divu nedēļu laikā ziņojums valdei par auditā konstatēto ir jāsniedz arī Rīgas brīvostas pārvaldniekam Ansim Zeltiņam, stāsta Zeps: “Izvērtējot auditā konstatēto, izvērtējot viņa un viņa vietnieku arī potenciālo atbildību šajā konkrētajā kontekstā, un attiecīgi ziņot valdei. Arī tai skaitā par tām konstatētajām lietām, kura ir nosacīti novēršamas, kuras nav varbūt kritiskas, bet, teiksim, ir pilnveidojamas.”