Tā kā Zemitāne izvairījās no atbildes par prombūtnes cēloņiem, tiesas priekšsēdētāja vērsās Veselības inspekcijā, lūdzot izvērtēt darba nespējas pamatotību.
Pēdējos četros gados tiesnese slimības lapas ņēmusi sešas reizes.
Saskaitot kopā visas attaisnotajā prombūtnē esošās dienas, sanāk, ka aptuveni gadu tiesnese nav bijusi darbā.
Tiesnešus ieceļ amatā uz mūžu. Ik pēc pieciem gadiem notiek viņu profesionālā vērtēšana, un tāda tikko noslēgusies tiesnesei Zemitānei. Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija deviņu cilvēku sastāvā analizēja kolēģes nolēmumus. Nozīmīga sadaļa vērtēšanā ir arī tiesas priekšsēdētājas sniegtajai atsauksmei par Zemitānes sadarbības prasmēm un darba organizāciju. Neskatoties uz priekšsēdētājas iebildumiem, Zemitāne saņēmusi pozitīvu vērtējumu.
Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa, kurai bija jāsniedz novērtējums, sacīja: "Saņēmu atbildi, ka šī darba nespēja ir izsniegta atbilstoši pastāvošajam regulējumam un noteikumiem, līdz ar ko man it kā šaubām vairs nevajadzētu būt. Atsauksmē iekļāvu, kādi bija mani novērojumi. Iekļāvu savus ieteikumus un redzējumus, kas varbūt būtu tiesnesim jāpilnveido vai ar ko esmu apmierināta. Sīkāk es atklāt nevaru, jo šī informācija ir ierobežotas pieejamības."
Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs, Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas priekšsēdētājs Māris Vīgants sacīja, ka novērtēšanas procesā, tiesnesei piedaloties, esot aplūkoti visi aspekti, tajā skaitā arī tie, kuri bija nokļuvuši plašsaziņas līdzekļos un izraisījuši diskusijas sabiedrībā, tomēr pieņemts pozitīvs lēmums.
Tiesnešu vērtēšanas rezultāts ir slepens dokuments. Ja bijuši ieteikumi darba pilnveidošanai, tos drīkst izpaust tikai pats vērtējumu saņēmušais tiesnesis.