"Osinovskim četru lokomotīvju pārdošanas darījums bija nenozīmīgs, atšķirībā no Krievijas dzelzceļa pasūtījumu neesamības Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcai, kurai tolaik tas bija izdzīvošanas jautājums. Valsts apsūdzība nav sniegusi nevienu pierādījumu tam, ka Magonis būtu jebkādā veidā izmantojis savu amatpersonas statusu vadot pārrunas Krievijas dzelzceļā," uzsvēra advokāte.
Viņa sacīja, ka šī ir viena no skaļajām lietām, kurai publiskajā telpā izteiktajiem apgalvojumiem un prokuratūras uzturētajai apsūdzībai nav apstiprinājuma nedz lietas materiālos, nedz liecinieku liecībās.
Viņa akcentēja, ka Osinovskis nav darījis neko pretlikumīgu. "Vēlos uzsvērt, ka Osinovska darījums ar Magoni notika Igaunijā, pirms tam Osinovskis konsultējās ar juristiem un atbilstoši Igaunijas likumiem Osinovskis var maksāt komisijas maksu par privāto ietekmi. Magoņa kunga privātās attiecības un kontakti Krievijā varēja būtiski mainīt uzņēmējam svarīga darījuma gaitu," norādīja advokāte.
Iepriekš vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesa Limbažos izskata krimināllietu, kurā par kukuļošanu uz apsūdzēto sola sēdies bijušais VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis un un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.
Agrākā tiesas sēdē prokuratūra pabeidza savu debašu runu, lūdzot tiesu abiem apsūdzētajiem piemērot četrus gadus ilgus cietumsodus.
Prokuratūra Magonim prasa piemērot arī mantas konfiskāciju, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa amatus valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībās uz pieciem gadiem. Savukārt Osinovskim nekādi papildsodi netiek prasīti.
Tāpat prokuratūra lūdz atzīt 499 500 eiro, kas tika konfiscēti, abus aizturot, par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā.