Stresu var vairot apkārt valdošā nekārtība – darbs ir kvalitatīvāks, ja darba vieta ir kārtīga un labi organizēta. Ērti ir glabāšanas risinājumi, ko var likt pie sienas, jo viss ir labi pārskatāms un viegli aizsniedzams. Sīkumiem var izmantot perforētu dēļu kombinācijas. Galda virsmu atbrīvo, saliekot papīrus un citas mantas ratiņos, ko var iestumt zem galda vai noglabāt citviet, neaizņemot daudz vietas. Grupējot mantas, būs vieglāk atcerēties, kur kas meklējams. Tam var izmantot marķētas kastes, dekoratīvus grozus un citus organizatorus. Strādājot mājās, savu stūrīti var arī personalizēt pēc sirds patikas. Liec pie sienas gleznas, fotogrāfijas, iedvesmojošus citātus un visu, kas rosina tevi produktīvam darbam. Lai nesaraibinātu interjeru, var apkopot dekoratīvos priekšmetus vienuviet, piemēram, uz bilžu turētāja vai ziņojumu dēļa, vai pat stangas ar knaģiem. Lai nebūtu kārdinājuma bieži iet uz virtuvi, pagatavo lielāku krūzi tējas vai kafijas un noliec uz galda veselīgas uzkodas.
“Svarīgi ir ne vien tas, kādu izveido savu darba vietu, ir svarīgi, kā to lieto. Ievērojot biroja noteikumus arī mājās, ir vieglāk nodalīt darba un privāto dzīvi. Tā var saglabāt augstāku produktivitāti un samazināt stresa līmeni,” iesaka dizainere. Kristīne Jansone iesaka plānot darba plūsmu (tur var palīdzēt, piemēram, ziņojumu dēļi), noteikt sev regulāras darba stundas un sakārtot darba vietu. Jāmēģina panākt, lai darba laiku respektētu arī ģimenes locekļi. Var izmantot, piemēram, vizuālas norādes, kā “Netraucēt”, īpaši, ja veic darba zvanus. Neaizmirsti arī par izklaidi – ja dari kaut ko tādu, kur nav ļoti jākoncentrējas, klausies mūziku vai pat kādu raidījumu.
* Tiešsaistes aptauju IKEA uzdevumā veica pētījumu aģentūra “Norstat”, un tas tika veikts Covid-19 epidēmijas dēļ ieviestā ārkārtas stāvokļa laikā 2020. gada pavasarī. Aptaujā piedalījās 500 respondentu no dažādām vecuma grupām.