Tiesību eksperti gan norāda, ka Trampa mēģinājums apšaubīt vēlēšanu rezultātus ir ļoti riskants solis, jo, objektīvi raugoties, Tramps ir zaudējis pārāk daudz balsu pārāk daudzos štatos. Sembelests norāda: lai panāktu sev labvēlīgu scenāriju, Trampam ir nepieciešams pierādīt, ka vēlēšanu rezultāti nav derīgi trijos štatos. Ja viņam tas izdotos, tad Džo Baidens nesavāktu nepieciešamās 270 elektoru balsis.
Tiesa gan, Trampa paziņojumiem par krāpšanos vēlēšanās nav rasti ticami pierādījumi, kas ļautu apšaubīt vēlēšanu rezultātu patiesumu.
“JPMorgan” stratēģis skaidroja, ka joprojām pastāv vairāki scenāriji, kas finanšu tirgos nozīmētu “ļoti sliktas situācijas” iestāšanos.
Tā, piemēram, viens vai vairāki štati var iesniegt konkurējošas elektoru balsis. Pēc tam jaunais kongress 6. janvārī var atrisināt šos konkurences jautājumus, kas izklāstīti 1887. gada Elektoru balsu skaitīšanas likumā.
“Respektīvi, ja republikāņi lemj par kādu neatbilstību balsu skaitīšanas likumam, tas nozīmē, ka svārstīgajos štatos elektoru balsu skaits var tikt piešķirts par labu Trampam. Tam gan jānotiek uzreiz vairākos štatos, līdz ar to – nākotnē vēlēšanu sistēma ASV varētu būt ļoti apšaubīta,” norāda Sembelests.
Lielākoties investori gan ir nolēmuši ignorēt Trampa iesākto karu par vēlēšanu rezultātu izmaiņām. Finanšu tirgi pašlaik nav snieguši būtisku atbildi uz jau sāktajām tiesvedībām, jo tie par vēlēšanu uzvarētāju uzskata Džo Baidenu.
Investorus interesē citas problēmas, piemēram, ASV Senāta sastāva komplektēšana, kā arī koronavīrusa vakcīnas izstrāde, kas var palīdzēt cīnīties pret pandēmiju un atjaunot ekonomikas atlabšanu.