Tiek vēstīts, ka bankas, kas jau iepriekš izteikušas negatīvas prognozes saistībā par dolāra vērtības tālāko dinamiku nākamajā gadā, savas prognozes ir pasliktinājušas. Volstrītas analītiķi prognozē, ka līdz ar vakcīnas parādīšanos gaidāms ievērojams dolāra vērtības kritums, jo visā pasaulē būtiski palielināsies ekonomiskā pārliecība.
“Mēs domājam, ka vakcīnas parādīšanās izprovocēs dažādus ekonomiskos procesus, kā rezultātā dolārs nonāks uz līdzīga ceļa, uz kāda tas bija 2000. gadu sākumā.
Vai nākamgad dolāra vērtība varētu kristies par 20%? Domāju, ka jā,” teica analītiķis Kelvins Ce.
“Goldman Sachs” pārstāvis Zeks Pendls norāda, ka dolāra vērtības kritums gaidāms jebkurā gadījumā – arī tad, ja ASV ekonomika ļoti strauji spēs atkopties.
“Pat ja ASV ekonomika spēs darboties pietiekami labi, domājam, ka dolārs būtiski zaudēs savu vērtību, jo investori centīsies meklēt iespējas, kā nopelnīt ārpus ASV robežām un “drošajām vietām”, kur investori investēja Covid-19 periodā. Respektīvi – ASV nebūs galvenais investīciju galamērķis,” sacīja Pendls.
“Morgan Stanley” analītiķis Endrjū Šitzs prognozē, ka dolāra kurss nākamgad kritīsies par vismaz 4%, bet Norvēģijas, Zviedrijas, Jaunzēlandes un Austrālijas valūtas sāks būtiski pieaugt pēc tam, kad vakcīna kļūs plaši pieejama.